241 - 260 av 313
1...121314...16 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 18 november 2023

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, droppslipade rosa behandlade safirer ca 17,8 ctv, höjd 75 mm, vikt 13,9 g, stift.

Utrop: 38 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, smaragdslipade flerfärgade behandlade safirer ca 4,51 ctv, höjd 20 mm, vikt 4,4 g, stift.

Utrop: 8 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, tanzaniter ca 4,85 ctv, briljantslipade diamanter ca 1,25 ctv, ca TW-TCa/VS-P, höjd 31 mm, vikt 9,8 g, stift, enstaka diamanter med skador och nagg.

18 000 kr

Utrop: 20 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, ovalslipade rubiner ca 2,97 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-Cr/VS.P, höjd 17 mm, vikt 7 g, stift.

Utrop: 17 600 kr

Utrop: 21 500 kr

Utrop: 10 400 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 13 briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 16,25 mm, vikt 4,1 g.

Utrop: 11 200 kr

ALLIANSRING, platina, 13 briljantslipade diamanter ca 0,62 ctv, TW/VVS-VS, stl 17,25 mm, vikt 6,4 g.

Utrop: 13 400 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, 59 briljantslipade diamanter ca 4,79 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 19,5 cm, vikt 15,3 g, några diamanter med mindre nagg på kulett samt en med nagg på rondist.

66 000 kr

Utrop: 72 000 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,89 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 17 mm, vikt 4,1 g.

Utrop: 15 000 kr

RIVIERECOLLIER, 18K vitguld, 172 briljantslipade diamanter ca 3,47 ctv, ca W-Cape/VVS-VS, längd 39 cm, vikt 19,9 g, några diamanter med mindre nagg på kuletten.

Utrop: 61 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,30 ct, ca W(H)/SI1, laserinskription 7413574614 samt GIA dossier, 26 briljantslipade diamanter ca 0,34 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 16,5 mm, vikt 2,3 g.

Utrop: 12 600 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 67 briljantslipade diamanter ca 1,24 ctv, ca W-TCa/VVS-VS, längd 17 cm, vikt 7,2 g.

Utrop: 22 000 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,76 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 16,75 mm, vikt 4,9 g.

Utrop: 13 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld, droppslipad akvamarin ca 0,40 ct, 15 briljanter ca 0,13 ct tot, ca TCr-TCa(I-K)/SI, vikt 0,8 g.

Utrop: 2 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 22 briljantslipade diamanter 0,32 ctv, ca TW-TCr/SI-P, höjd 16 mm, vikt 2,6 g, huggies.

Utrop: 6 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 104 briljantslipade diamanter 1,35 ctv, ca TW-TCr/VS-P, höjd 21 mm, vikt 5,2 g, stift.

12 000 kr

Utrop: 13 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, baguette- , trapets - och briljantslipade diamanter 1,84 ctv, ca TW-TCr/VS-P, höjd 21 mm, vikt 5,8 g, stift.

20 000 kr

Utrop: 22 000 kr

RING, 18K vitguld, cabochonslipad stjärnrubin 12,3 mm, 12 briljant- och gammalslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca W-Ca/SI-P, Gunnar Carlander, Stockholm 1975, stl 18,25 mm, vikt 15,7 g, några diamanter med skador, rubinen har slitage och sitter löst i fattningen.

Utrop: 9 900 kr

GUSTAF MÖLLENBORG, brosch, 18K guld, emalj, smaragd, halvpärlor, orientaliska pärlor, Stockholm 1847, längd 48 mm, vikt 9,1 g, lagningar, emaljskador, etui.

Utrop: 5 500 kr