541 - 560 av 593
1...27282930 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 9 december 2023

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 66 briljantslipade diamanter ca 0,87 ctv, ca TW-TCr/SI-P, 9 mm, vikt 3,5 g, stift.

Utrop: 13 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 34 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-Cr/VS-P, 8,7 mm, vikt 2,6 g, stift.

Utrop: 8 800 kr

HÄNGE MED KEDJA, stjärna, 18K roséguld, briljantslipade diamanter 0,89 ctv, ca W-Cr/VS-P, längd 42-45 cm, vikt 5,3 g.

Utrop: 16 600 kr

HÄNGE MED KEDJA, förgyllt silver, emaljägg, längd 46 cm, vikt 12,9 g.

Utrop: 1 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, rubiner 1,32 ctv, höjd 10 mm, vikt 2,5 g, huggies.

Utrop: 5 700 kr

HÄNGE MED KEDJA, hjärta, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,03 ct, längd 39.5 - 42,5 cm, vikt 1,6 g.

Utrop: 2 600 kr

ÖRHÄNGEN, silver/14K guld, cabochonslipade ametister ca 34 ct, tsavoriter ca 2,0 ctv, åttkantslipade diamanter 0,98 ctv, ca Ca-LY/P, höjd 40 mm, vikt 14,1 g, stift.

Utrop: 11 000 kr

CARMOSÉRING, platina, ovalslipad behandlad rubin 0,55 ct, 22 briljantslipade diamanter 0,34 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 17 mm, vikt 5,5 g.

Utrop: 7 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, ovalslipade rubiner ca 0,54 ctv, 76 briljantslipade diamanter ca 0,47 ctv, ca TW-TCr/SI-P, höjd 10 mm, vikt 3,5 g, stift.

Utrop: 11 000 kr

RING, 18K guld, smaragdslipad smaragd ca 1,30 ctv, 8 briljant - och 16 carréslipade diamanter ca 0,78 ctv, stl 20,25 mm, 5,9 g.

Utrop: 22 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,92 ctv, ca TW-W/SI, stl 17 mm, vikt 3,2 g, en diamant med nagg på kuletten.

Utrop: 13 200 kr

DIAMANT, äldre briljantslipad, 1,25 ct, Ca(M)/VS1, små nagg och slitna fasettkanter.

10 000 kr

Utrop: 11 000 kr

ARMBAND, 14K guld, briljantslipade och trapetslipade diamanter ca 5,10 ctv, ca W-Cr/SI-P, längd 18,5 cm, vikt 23,3 g, några diamanter med nagg och skador.

18 000 kr

Utrop: 20 000 kr

BROSCH, 14K guld, 3 rubiner, 5 safirer, 2 briljantslipade diamaner ca 0,10 ctv, längd 65 mm, vikt 13,1 g, enstaka stenar har nagg.

Utrop: 6 000 kr

RING, 18K guld, grön emalj, 15 åttkantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW/VS, stl 18 mm, vikt 8,5 g, sprickor i ringskenan, emaljskador, en diamant trasig.

Utrop: 5 400 kr

CARMOSÉHÄNGE, 18K vitguld, blå safir 0,45 ct, 10 briljantslipade diamanter ca 0,26 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI vikt 0,8 g.

Utrop: 5 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 76 briljantslipade diamanter ca 0,69 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, ca 2,5x2 cm, huggies, vikt 5,2 g.

Utrop: 15 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 28 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, stift, vikt 1,5 g.

Utrop: 5 500 kr

RING, 18K guld, citrin, rosenkvarts, ametist, briljanter ca 0,08 ctv, stl 16,5 mm, vikt 5,0 g.

6 000 kr

Utrop: 6 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, stift, vikt 1,7 g.

Utrop: 5 400 kr