721 - 740 av 1 253
1...363738...63 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 12 september 2023

Klubbad för

Birger Lundquist (1910–1952) Tuschteckning daterad -43. Biljettförsäljerska. Motivets mått ca37x27cm.Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

Utrop: 300 kr

Ingrid Atterberg (1920-2008) Upsala Ekeby, Fat/uppläggningsfat med motiv av blommor, Øca38cm, mindre nagg på kant, nagg undertill. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

Utrop: 400 kr

Accessoarer Övrigt

Läsglasögon 1 par, Tom Ford TF 551304554 16 140, HMC+på basix SV 1,5 75 LA, med fodral o ask, inköpt på Synsam

750 kr

Utrop: 300 kr

Klockor LIP

Rolex Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft = 300 m), Chronometer, Ref 126613LN, Snr 69GK5432, herrur, 41mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, svart keramisk ring, Fliplocklänk, viklås, extra länk, cert 2021 Krons, box och ytterkartong

132 000 kr

Utrop: 126 000 kr

Ring 23K 2,9g Ø19, graverad

1 600 kr

Utrop: 2 000 kr

Ring 23K 2,8g Ø19, graverad

1 500 kr

Utrop: 1 800 kr

Parti Guld 23K 9,1g graverat/skadat

Utrop: 6 000 kr

Kedja Pansarlänk 18K 8,8g Längd: 43,5cm Bredd: 2mm

Utrop: 6 000 kr

Hänge 18K tvåfärgad 1,7g Höjd: 17mm, med diamanter 18xca0,005ct

Utrop: 1 400 kr

Armband x-länk med stav 18K 37,2g Längd: 19cm Bredd: 10mm

Utrop: 25 500 kr

Ring 18K 4,1g Ø21, graverad

Utrop: 2 200 kr

Parti Guld 18K 9,9g, skadat/graverat

Utrop: 5 200 kr

Ring 18K 3,2g Ø15 tvåfärgad

Utrop: 2 300 kr

Ring 18K 2,2g Ø15 med diamanter 6xca0,01ct, tvåfärgad

Utrop: 1 700 kr

Ring 18K 3,8g Ø18¼ med diamanter 5xca0,01ct tvåfärgad

Utrop: 2 900 kr

Hänge 18K vitguld 2,4g Höjd: 15mm med diamanter 1xca0,04ct + 8xca0,01ct

Utrop: 1 800 kr

Armband 18K 13,9g Längd: 17cm med diamanter 50xca0,03ct

8 600 kr

Utrop: 10 400 kr

Ring 18K 1,3g Ø17

800 kr

Utrop: 1 000 kr

Ring 23K 3,8g Ø17

Utrop: 2 600 kr

Kedja Kullänk 18K 2,5g Längd: 42cm Bredd: 1mm

Utrop: 1 700 kr