Avslutad | Pant – Tisdag 12 september 2023
Pärlcollier med 69stycken odlade sötvattenspärlor Ø11,5-13mm längd:89cm bredd:10mm lås 18K vitguld, brv 171,3g
Visa varaSmycken Manschettknappar
Manschettknappar Cartier S925 15,3g längd:4cm bredd:11mm med certificat 2018 refnr:CRT1220212 i box
Armband med integrerat hänge, Tiffany & Co, S925 32,9g längd:16,5cm bredd:10mm med påse och ask
Remmare 8st Royal Krona Gullaskruf, rött och klarglas höjd:ca20cm Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Skålar 2st i glas, Rosenthal Versace Treasury Ø14cm höjd: Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans
Lisa Larson (1931-) Gustavsberg, Figurin "Beata", längd 19cm höjd 9cm, nagg på bok. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans
Ulf Wahlberg (1938-2014) Grafiskt tryck nr 9/15, signerat , dterad -76, Motiv bilar. Motivets mått ca 41x30cm. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Harald Sallberg (1895–1963) Etsning, motiv "Riddarhustorget" signerad, daterad 1927, mått ca 22x36cm. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Harald Sallberg (1895–1963) Etsning, motiv fiskenät på tork, nr 4/25, signerad, daterad 1926. Motivets mått ca 17x20,5cm. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Harald Sallberg (1895–1963) Etsning, motiv "Riddarhustorget" signerad, daterad 1927, mått ca 22x36cm.Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Einar Norelius (1900-1985) Etsning, signerad. "Solens dotter" ur Svenska Folksagor, mått ca 27x21cm. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Gustav Islander (1863–1929). Grafiskt tryck, nr 37/182, Signerad, daterad 1923.Söder Mälarstrand. Motivet ca 20x44cm.Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Hans Norsbo (1897–1955) Grafiskt tryck. Signerad, daterad 1945. Södermalmsmotiv Åsöberget. Motivets mått ca 22x41cm. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Hans Norsbo (1897–1955) Grafiskt tryck. Signerad, daterad 1945. Katarina Kyrkogård. Motivets mått ca 25x23cm. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Birger Lundquist (1910–1952) Tuschteckning daterad -39. Simmare. Motivets mått ca 25x37cm. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.