701 - 720 av 1 253
1...353637...63 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 12 september 2023

Klubbad för

Guldmynt 21K 8,1g Iranskt

4 200 kr

Utrop: 5 100 kr

Kedja 21K 59,2g bucklig, utan lås

Utrop: 37 500 kr

Hänge 18K 5g höjd:4,5cm bredd:20mm

Utrop: 3 800 kr

Armband 18K 27,3g längd:16,5cm bredd 20mm kistlås

Utrop: 19 200 kr

Pärlcollier med 69stycken odlade sötvattenspärlor Ø11,5-13mm längd:89cm bredd:10mm lås 18K vitguld, brv 171,3g

Manschettknappar Cartier S925 15,3g längd:4cm bredd:11mm med certificat 2018 refnr:CRT1220212 i box

3 000 kr

Utrop: 600 kr

Armband med integrerat hänge, Tiffany & Co, S925 32,9g längd:16,5cm bredd:10mm med påse och ask

2 500 kr

Utrop: 1 100 kr

Remmare 8st Royal Krona Gullaskruf, rött och klarglas höjd:ca20cm Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

475 kr

Utrop: 600 kr

Skålar 2st i glas, Rosenthal Versace Treasury Ø14cm höjd: Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans

500 kr

Utrop: 600 kr

Lisa Larson (1931-) Gustavsberg, Figurin "Beata", längd 19cm höjd 9cm, nagg på bok. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans

900 kr

Utrop: 1 200 kr

Ulf Wahlberg (1938-2014) Grafiskt tryck nr 9/15, signerat , dterad -76, Motiv bilar. Motivets mått ca 41x30cm. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

500 kr

Utrop: 600 kr

Harald Sallberg (1895–1963) Etsning, motiv "Riddarhustorget" signerad, daterad 1927, mått ca 22x36cm. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

Utrop: 500 kr

Harald Sallberg (1895–1963) Etsning, motiv fiskenät på tork, nr 4/25, signerad, daterad 1926. Motivets mått ca 17x20,5cm. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

Utrop: 450 kr

Harald Sallberg (1895–1963) Etsning, motiv "Riddarhustorget" signerad, daterad 1927, mått ca 22x36cm.Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

Utrop: 500 kr

Einar Norelius (1900-1985) Etsning, signerad. "Solens dotter" ur Svenska Folksagor, mått ca 27x21cm. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

Utrop: 425 kr

Gustav Islander (1863–1929). Grafiskt tryck, nr 37/182, Signerad, daterad 1923.Söder Mälarstrand. Motivet ca 20x44cm.Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

300 kr

Utrop: 375 kr

Hans Norsbo (1897–1955) Grafiskt tryck. Signerad, daterad 1945. Södermalmsmotiv Åsöberget. Motivets mått ca 22x41cm. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

Utrop: 425 kr

Hans Norsbo (1897–1955) Grafiskt tryck. Signerad, daterad 1945. Katarina Kyrkogård. Motivets mått ca 25x23cm. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

Utrop: 425 kr

Birger Lundquist (1910–1952) Tuschteckning daterad -39. Simmare. Motivets mått ca 25x37cm. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

250 kr

Utrop: 300 kr

Birger Lundquist (1910–1952) Tuschteckning daterad -42. Akvarium. Motivets mått ca 32x30cm.Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

300 kr

Utrop: 300 kr