Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 21 september 2023
Klubbad för
CARMOSÈRING, 14K rodierat guld, safir, åttkanstlipade diamanter, stl 16,5 mm, vikt 2,9 g
COLLIER, koraller, lås i gulmetall, längd 50 cm, vikt 34,2 g, några koraller med små skador.
BÄGARE, silver, delvis förgylld, niello, Sverdlovsk 1972, höjd 75 mm, svenska importstämplar, vikt 50,1 g.
ALLIANSRING, 18K vitguld, prinsesslipade diamanter ca 0,39 ctv, stl 17,25 mm, vikt 4,6 g, gravyr.
ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,27 ctv, ca TW-W/P, vikt 0,6 g, stift.