421 - 440 av 589
1...212223...30 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 juli 2023

Klubbad för

COLLIER, bärnsten, längd 80 cm, knutet, vikt 52,6 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

KEDJA, sterlingsilver, pansar, längd 80 cm, vikt 4,0 g.

Utrop: 75 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,23 ctv, ca TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 2,9 g.

2 300 kr

Utrop: 2 000 kr

Utrop: 75 kr

HÄNGE, förgyllt sterlingsilver, granater, diameter 10 mm, vikt 1,4 g

Utrop: 175 kr

Utrop: 175 kr

HÄNGE, 2 st, förgyllt sterlingsilver, granater, längd 15 mm, vikt 2,0 g

Utrop: 175 kr

HÄNGE, förgyllt sterlingsilver, granater, längd 23 mm, vikt 2,2 g

Utrop: 200 kr

HÄNGE, förgyllt sterlingsilver, granater, längd 23 mm, vikt 2,3 g

Utrop: 200 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 7 briljantslipade diamanter 0,21 ctv, enligt gravyr, ca TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 1,8 g, gravyr.

1 700 kr

Utrop: 1 300 kr

HÄNGE, 2 st, förgyllt sterlingsilver, granater, längd 20 mm, vikt 2,3 g.

Utrop: 200 kr

HÄNGE, 2 st, förgyllt sterlingsilver, granater, längd 20 mm ink ögla, vikt 2,7 g.

Utrop: 200 kr

RING, 18K guld, briljanter ca 0,20 ctv, TW-W/SI, stl 15,75 mm, vikt 3,7 g

Utrop: 2 800 kr

Smycken Bokstavshänge

BOKSTAVSHÄNGE, bokstav D, 18K vitguld, åttkantslipade diamanter 0,12 ctv, vikt 0,7 g

850 kr

Utrop: 950 kr

Ädelstenar Kvarts

CITRIN, ovalslipad 29,38 ct, mått 21,45 x 18,48 x 12,06 mm, nagg på kuletten.

Utrop: 550 kr

Smycken Enstaka örhänge

ENSTAKA ÖRRING, 18K vitguld, 25 briljanter 0,22 ctv, ca W(H)/SI, vikt 2 g, huggie. diameter 21 mm

Utrop: 4 500 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, silver/14K guld, Southsea pärlor ca 11,2 -11,6 mm, åttkantslipade diamanter ca 1,06 ctv, ca Ca-Y/P, höjd 34 mm, vikt 9,3 g, stift.

Utrop: 7 700 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 14K guld, Tahitipärlor, ca 12,3 - 12,9 mm, vikt 6,2 g, stift, stopp i gummi.

Utrop: 2 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca Cr-Ca/VS-SI, höjd 6 mm, vikt 1 g, stift.

Utrop: 4 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, troligen Wilhelm Petersson, Åbo 1879, längd 4,2 cm bredd 1,2 cm, vikt 3,8 g, krokar. Ihåliga och buckliga,

Utrop: 2 500 kr