281 - 300 av 315
1...141516 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 15 juli 2023

Klubbad för

ENSTENSRING, 18K vitguld, ovalslipad diamant 0,64 ct, Fancy Intence Yellow/VS2, GIA Diamond Grading Report 5211515671, stl 17,5+ mm, vikt 2,3 g.

Utrop: 28 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,74 ct, ca TW(G)/SI1-SI2, Göteborg 1968, stl 17,25 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 18 000 kr

STIGBERT, armband, ankarlänk, 18K vitguld, 7 odlade pärlor ca 8,5-9 mm, Jo-Ans Guld, Köping 1964, längd 18,5 cm, vikt 17,0 g.

7 000 kr

Utrop: 8 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 15 briljanter ca 0,27 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 1,6 g.

6 300 kr

Utrop: 5 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 rubiner ca 0,25 ctv, 40 briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, stift, vikt 2,0 g.

Utrop: 7 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 50 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, stift, vikt 1,7 g.

Utrop: 7 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 blå safirer ca 0,59 ctv, 28 briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, stift, vikt 1,6 g.

Utrop: 7 500 kr

RING, 18K vitguld, briljant ca 0,28 ct, ca TCr-Cr/SI, 36 briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, stl 17 mm, vikt 1,9 g.

Utrop: 11 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 60 briljantslipade diamanter ca 1,55 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, ca 27x23 mm, huggies, vikt 5,3 g.

Utrop: 24 500 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 36 blå safirer ca 0,61 ctv, stl 16 mm, vikt 2,2 g, ett fåtal safirer med mindre nagg.

Utrop: 4 900 kr

RING, 18K guld, delvis rodinerat, grön emalj, åttkantslipade diamanter ca 0,20 ctv, stl 16,5 mm, vikt 8,3 g.

Utrop: 7 700 kr

RING, 18K vitguld, odlad pärla ca 14.3 mm, baguette - och briljantslipade diamanter ca 0,69 ctv, ca TW-Cr/VS-P, stl 17 mm, vikt 9,3 g.

Utrop: 16 600 kr

ÖRHÄNGEN, silver/14K guld, bergkristall, smaragdslipade smaragder ca 1,02 ctv, åttkantsllipade briljanter ca 0,76 ctv, ca TCa-Yellow/P, mått 20x16 mm, vikt 7,5 g, stift.

8 000 kr

Utrop: 8 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter 0,68 ctv, ca TW-Cr/VS, höjd 10 mm, vikt 1,7 g, stift.

Utrop: 8 300 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 405 briljantslipade diamanter ca 2,00 ctv, ca TW-Cr/SI-P, bredd 16 mm, längd 18 cm, vikt 44,8 g, flera diamanter har nagg och skador.

RING, 18K vitguld, blå safir ca 0,65 ct,12 åttkantslipade diamanter ca 0,18 ctv, 15,25 mm, vikt 1,8 g.

1 700 kr

Utrop: 1 800 kr

Utrop: 25 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 118 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca Wesselton-Light Yellow/SI-P, höjd 32 mm, vikt 8,9 g, svaga fattningar, flera diamanter har nagg och skador.

Utrop: 5 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor ca 11,9 mm, 22 briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca TW-TCr/SI-P, krokar med stopp.

Utrop: 5 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 10 baguette - och 8 briljantslipade diamanter 0,40 ctv, ca TW/VS-SI, höjd 6 mm, vikt 1,9 g, stift.

Utrop: 8 800 kr