261 - 280 av 315
1...13141516 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 15 juli 2023

Klubbad för

RING, 18K vitguld, 3 äldre briljantslipade diamanter ca 1,10 ctv ca Cr/VS-SI, 6 åttkantslipade diamanter ca 0,03 ctv, stl 16,5 mm, vikt 3,9 g.

Utrop: 9 900 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant 0,50 ct enligt grvayr, ca W/SI, stl 14,5 mm, vikt 3,9 g, nagg på kuletten, i behov av omrodinering.

Utrop: 8 800 kr

Ädelstenar Topas

TOPAS, smaragdslipad 26,97 ct, mått 24,01 x 11,91 x 3,02 ct.

Utrop: 3 200 kr

COLLIER, 18K guld, gammelslipad diamant, 1800 tal, Anders Petter Lundqvist, längd 45 cm, vikt 23,3g, tennlödning.

Utrop: 14 500 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,66 ct, ca TW(F)/SI1, mått 5,61 x 5,63 x 3,37 mm.

Utrop: 11 000 kr

Ädelstenar Topas

TOPAS, oval tyskslipad 9,50 ct, mått 14,03 x 11,76 x 8,18 mm.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

Ädelstenar Topas

TOPAS, tysk ovalslipad 9,41 ct, mått 11,69 x 14,02 x 8,01 mm.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

RING, 18K guld, 21 briljantslipade diamanter ca 0,84 ctv ca W/SI, stl 17 mm, Iduna, vikt 4,6 g.

3 500 kr

Utrop: 3 800 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, baguetteslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 4,5 g.

Utrop: 5 000 kr

BROSCH, 18K vitguld, åttkantslipade diamanter ca 1,00 ctv, höjd 45 mm, vikt 9,2 g.

Utrop: 6 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 brilantslipade diamanter ca 0,64 ctv, ca TW-TCa/VS, höjd 7 mm, vikt 2,4 g, stift.

Utrop: 6 000 kr

RING, 18K vitguld, 22 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW/VS, stl 18,5 mm, Stockholm 2000, vikt 22 g, gravyr.

Utrop: 16 000 kr

RING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,35 ct, 4 prinsesslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 19,75 mm, vikt 12 g, mitttstenen med nagg och slitage.

Utrop: 9 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,55 ct, ca Cr(J)/SI2, 20 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W-Cr/VS-SI, stl 15,5+ mm, vikt 2,1 g.

Utrop: 11 000 kr

HÄNGE, Kors, 18K vitguld, 42 briljantslipade diamanter 0,82 ctv enligt gravyr, ca Light Pink/VS-SI, höjd 37 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 16 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, safierer 1,41 ctv enligt gravyr, längd 16,5 mm, vikt 6,3 g, några safirer med nagg.

Utrop: 14 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 20 briljantslipade diamanter 0,46 ctv, ca W-LBrP/SI-P, diam 15 mm, vikt 3,4 g, huggies, några diamanter med nagg.

Utrop: 9 900 kr

HELALLIANSRING, 18K roseguld, briljantslipade diamanter 0,79 ctv, ca W-Light Brownish Pink/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 10 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 1,41 ctv enligt gravyr, ca TW-Cr/VS-SI, längd 16,5 cm, några diamanter med nagg.

19 000 kr

Utrop: 21 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 22 briljantslipade diamanter 0,36 ctv enligt gravyr, ca TW-Cr/VS-SI, diameter 15 mm, vikt 3,2 g, huggies.

Utrop: 6 600 kr