421 - 440 av 701
1...212223...36 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 29 juni 2023

Klubbad för

BROSCH, silver, blommor, G. Kaplan, Stockholm 1957, mått 42x 33 mm, vikt 5,9 g.

250 kr

Utrop: 275 kr

LJUSSTAKAR, ett par, silver, på välvd fot, kanaliserade kolonner, GAB, Stockholm 1950, höjd 19 mm, fylld botten, totalvikt 774,9 g, någon mindre buckla.

Utrop: 2 500 kr

LJUSSTAKAR, ett par, silver, oktagonal fot, manschetter, höjd 8 cm, fylld botten, totalvikt 364,1 g.

Utrop: 900 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,37 ct enligt gravyr, ca TW/VS, Finland, stl 17,75 mm, vikt 2,4 g, nagg på kuletten.

3 800 kr

Utrop: 4 300 kr

BROSCH, 18K guld, silver, rosenslipade diamanter, pärla, antik, senare stämplar av Juvelfabriken Ab Stockholm 1954, mått 30 x 26 mm, vikt 6,8 g, diamanter med nagg.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

Smycken Nål

NÅL, 18K guld, hästsko med rosenslipade diamanter, Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1902, längd 43 mm, vikt 2,3 g, omarbetad, blylödningar.

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,39 ct,TW(G)/VS2, IGI certifikat F1G57386, förseglad.

3 600 kr

Utrop: 3 900 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,20 ct, River(E)/IF, HRD certifikat, förseglad.

2 500 kr

Utrop: 2 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, kulor, arbetad yta, höhd 22 mm, vikt 3,7 g, krokar.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 18 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca Light Yellow-Light Brown/SI-P, höjd 15 mm, vikt 3,5 g, huggies, enstaka diamanter har nagg och små skador.

Utrop: 4 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 20 briljantslipade diamanter ca 0,33 ctv, ca TW-W/VVS-VS, vikt 3,4 g, huggies, en diamant har litet nagg på kronan.

Utrop: 7 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 18 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW/SI-P, höjd 15 mm, vikt 3,2 g, huggies, enstaka diamanter har nagg på kuletten.

Utrop: 7 000 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,31 ct, ca TW/VS, litet nagg på kuletten.

Utrop: 3 200 kr

DIAMANTER, 2 st, briljantslipade 0,49 ctv, ca TW-W/VS-SI, 1 diamant har nagg på kuletten.

3 300 kr

Utrop: 3 700 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,19 ct, ca W/SI.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,29 ctv, ca W/VS, nagg på kuletten.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,26 ct, ca TW/SI, inverterad natural vid rondisten, nagg på kuletten.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,18 ct, ca W/SI, nagg på kuletten.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

Smyckestillbehör Övrigt

FÖRSTORINGSGLAS, doublé, linsens mått 5,5x4,0 cm, läderfodral.

300 kr

Utrop: 350 kr

Accessoarer Glasögon

LORGNETTE, vitmetall, läderfodral.

300 kr

Utrop: 350 kr