321 - 340 av 701
1...161718...36 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 29 juni 2023

Klubbad för

RING, sterlingsilver/förgylld, briljantslipad diamant ca 0,02 ct, ca W/SI, stl 14,75 mm, vikt 4,8 g, diamanten har ett större nagg på kronan.

Utrop: 650 kr

Ädelstenar Topas

TOPAS, smaragdslipad ca 1,14 ct, nagg.

475 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,27 ctv, ca W/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 2,8 g.

Utrop: 2 800 kr

Ädelstenar Topas

TOPASER, 6 st, London blue 33,3 ctv, mått ca 9,00x11,00 mm, små nagg.

1 800 kr

Utrop: 1 600 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,52 ctv, ca Yellow/SI2, stift, vikt 1,2 g, diamanter med skada på kuletten.

3 000 kr

Utrop: 2 800 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, äldre briljantslipade diamanter 0,51 ctv, ca W-TCr/P, stift, vikt 1,2 g, diamanter med nagg på kuletten.

3 400 kr

Utrop: 2 800 kr

Ädelstenar Topas

TOPASER, 5 st, London blue 60,5 ctv, mått ca 13,9x11,9 mm, små nagg.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

KEDJA, 18K vitguld, rund ankarlänk, bredd 1,5 mm, längd 42 cm, vikt 3,6 g.

Utrop: 2 300 kr

2 ST DIAMANTER, briljantslipade, 0,20 ctv, ca TCr-Cr/VS.

Utrop: 1 400 kr

ENSTENSRING, 18K guld, bergkristall, stl 17 mm, 1975, Bengt Hallberg, vikt 6,3 g.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

COLLIER, kulor av granater, doserat, lås i sterlingsilver, längd, 48 cm, vikt 40,7 g, i behov av omträdning.

Utrop: 1 000 kr

COLLIER, kulor av akvamarin, magnetlås, längd 48 cm, vikt 47,5 g.

Utrop: 1 000 kr

RING, 18K vitguld, 3 carréslipade smaragder ca 0,50 ct, 24 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, stl 19,25 mm, vikt 6,3 g, smargad med nagg och skada.

Utrop: 3 800 kr

COLLIER, kulor av akvamarin, doserat, magnetlås, längd 48 cm, vikt 51,2 g.

ARMBAND, kulor av rutilkvarts, vikt 38,4 g.

750 kr

Utrop: 850 kr

ARMBAND, kulor av rutilkvars, vikt 44,0 g.

ARMBAND, kulor av citrin, vikt 29,5 g.

ARMBAND, kulor av citrin, vikt 30,1 g.

Utrop: 550 kr

ARMBAND, kulor av vit labradorit och svart sten, vikt 47,0 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

Smycken Nål

NÅL, 18K guld, örnklo med halvpärla, längd 6,5 cm, etui, svensk importstämpel.

Utrop: 1 700 kr