121 - 140 av 323
1...678...17 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 17 juni 2023

Klubbad för

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,30 ct, ca TW(G)/SI1, laserinskription 5416480717 samt GIA dossier, 26 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, stl 16,5 mm, vikt 2,4 g, den större diamanten är något dimmig.

Utrop: 13 600 kr

ÖRRINGAR, 18K guld, 102 briljantslipade diamanter ca 2,05 ctv, ca TW-Cr/VVS-VS, diameter 4 cm, flexmodell, vikt 11,3 g.

Utrop: 35 500 kr

RING, 18 roséguld/vitguld, 76 briljantslipade diamanter ca 0,85 ctv, ca TW-W/VS, stl 16,5 mm, vikt 5,0 g.

Utrop: 12 200 kr

ÖRRINGAR, 18K vitguld, 40 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stift, diameter 25 mm, vikt 5,5 g.

10 600 kr

Utrop: 11 800 kr

ALLIANSRING, platina, 15 briljantslipade diamanter ca 0,27 ctv, ca TW/W/VVS-VS, storlek 16,5 mm, vikt 3,7 g.

Utrop: 7 100 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver/14K guld, Bavna, rosa safirer ca 14,36 ctv, åttkantslipade bruna och gråa diamanter ca 1,67 ctv, stift, längd 59 mm, vikt 12,8 g, stenar av lägre kvalitet med ytdefekter.

Utrop: 11 000 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW/VS, storlek 17,25 mm, vikt 3,8 g.

Utrop: 6 000 kr

12 DIAMANTER, briljantslipade ca 0,94 ctv, ca TCr-TCa/VVS-VS

Utrop: 11 200 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,38 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, stl 17,25 mm, vikt 4,3 g.

Utrop: 7 800 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, Bavna, opaler, rosenslipade bruna, gula och gråa diamanter ca 1,79 ctv, stift, längd 47 mm, vikt 5,3 g, stenar av lägre kvalitet med ytdefekter.

Utrop: 6 200 kr

HELALLIANSRING, 18K roséguld, 19 briljantslipade diamanter ca 1,49 ctv, ca W-TCr/VVS-VS, stl 16,5 mm, vikt 2,6 g, några diamanter med nagg på kulett.

Utrop: 21 500 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 1,11 ctv, River-TW(D-F)/VVS1-VS2, vikt 1,6 g, stift, diamanterna har minimala nagg.

Utrop: 40 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 116 briljantslipade diamanter ca 1,33 ctv, ca W-Cr/P, briolettslipade prasioliter ca 32,52 ctv, stift med clips, längd ca 73 mm, vikt 16,5 g, diamanterna med ytdefekter.

Utrop: 26 500 kr

RING, 18K vitguld, orm, 101 svarta och vita briljantslipade diamanter ca 1,37 ctv, ca W-Cr/P, rubinögon ca 0,03 ctv, storlek 17,25 mm, vikt 4,6 g, flera diamanter med ytskador.

12 400 kr

Utrop: 12 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld, vita, behandlade bruna och svarta briljantslipade diamanter ca 1,93 ctv, ca W-TCa/P, höjd 36 mm, bredd 16 mm, vikt 5,7 g, några diamanter med ytskador.

Utrop: 13 400 kr

RING, 18K vitguld, 253 vita och behandlade olikfärgade briljantslipade diamanter ca 2,01 ctv, ca W-Cr/P, storlek 17,5 mm, vikt 6,6 g, diamanterna med ytskador.

Utrop: 14 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, delvis svartrodinerat, 60 runda fasettslipade behandlade rubiner ca 0,82 ctv, stift, höjd 34 mm, bredd 1,5 mm, vikt 8,0 g, enstaka rubiner med ytskador.

Utrop: 13 400 kr

HÄNGE, 18K vitguld, delvis svartrodinerat, stjärna, 38 briljantslipade diamanter ca 0,44 ctv, ca W-Cr/P, blå och gulgröna safirer ca 1,57 ctv, mått ca 27 x 27 mm, vikt 4,5 g, några diamanter med ytdefekter.

Utrop: 11 600 kr

HÄNGE, 18K vitguld, vita, behandlade bruna och svarta briljantslipade diamanter ca 2,01 ctv, ca W-TCa/P, höjd 36 mm, bredd 16 mm, vikt 5,4 g, några diamanter med ytskador.

Utrop: 13 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, delvis svartrodinerat, 60 runda fasettslipade blå safirer ca 0,87 ctv, stift, höjd 34 mm, bredd 1,5 mm, vikt 8,2 g, enstaka safirer med mindre ytskador.

Utrop: 13 800 kr