Avslutad | Pant – Måndag 5 juni 2023
Örhängen, ett par 18K vitguld 1,7g, briljantslipade diamanter 2x ca 0,10ct, stift, tilverkade av Stömdahls Juveler, Stockholm
Armband S925 14,8g, längd: ca 18 - 19 cm, bredd: 11 mm, lås av berlock med säkerhetskedja, Alyssa Smith Jewellery, London, England, 1900-talets senare hälft, smärre slitage
Certina, 18K, 22 mm, kvarts - går ej, skadad urtavla, mineralglas, cal. 976.001 ETA, 6 juv, boett nr. 153.9092.68, armband Bismarck i 18K med kistlås, bruttovikt 25,8 gram.
Klockor Citizen
Citizen Eco-Drive Diver's 200m, 44 mm, stål, svart urtavla, vridring, kvarts, datum, mineralglas - litet nagg, referensnummer. E168-S111501, serienummer. 7N1020092, armband i stål med viklås, bruksslitage
Klockor Festina
Festina Chronograph, 43,5 mm, stål, kvarts, datum, 24h, ref F16578/1, länk med viklås, extra länkbitar, tag.