Avslutad | Pant – Tisdag 16 maj 2023
Smyckset, design Theresia Hvorslev, Lidköping 1977, S925, 55,7g, Stelt collier med hänge, ett par örhängen, blomformade
Svanskål, kristall, silver S835, stämplad Albo, längd 13,2cm, höjd 13,5cm, ca 1900-tal
Bordsknivar, 12st, S800, bruttovikt 797,2g, 202mm, modell: Hallbergsmodellen Kungsholm
Vas, Kosta Boda, design Ulrica Hydman-Vallien, Open Minds, signerad, nr: 7041020 höjd: 25,5cm, i originalförpackning
Bengt Andréen (1919-2016), olja på duk, signerad Andréen, skogsmotiv, 18,5x23,5cm, rammått 37x42cm, informationsblad medföljer.Ej visning
Bengt Andréen (1919-2016), olja på duk, signerad Andréen, kustmotiv, 18,5x23,5cm, rammått 45x40cm, informationsblad medföljer.Ej visning
Figurin, Lisa Larson, stengods, Gustavsberg, "Amalia", ur serien ABC flickorna, delvis glaserad och målad, höjd 17cm