81 - 100 av 198
1...456...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 29 april 2023

Klubbad för

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, "VW Limited Edition", Cal SS G6, Serie nr. 273, kronograf (defekt), herrur, 43 mm, stål, quartz, safirglas, datum, gravyr, buckla (se bild), OBS: kronograf knapp skadad, gummiband, originalspänne, ca 2012.

4 000 kr

Utrop: 4 200 kr

OMEGA, fickur, 51 mm, savonett, Boett nr. 5187542, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor. ca 1913, läderpåse.

Utrop: 9 700 kr

OMEGA, Constellation (Swiss Made), Chronometer, Cal 561, Serie nr. 19436502, Ref nr. KO 14902, Boett nr. 14902 61 SC (C.B), herrur, 34 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1961.

4 900 kr

Utrop: 4 200 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 81, Boett nr. 61549 / 6 81006, unisex, 23,5 x 23 (31) mm, förgyllt silver (delvis bortnött), quartz, mineralglas, skadad urtavla (Spider Dial), defekt (går ej, akut servicebehov), safir på kronan saknas, läderband, ca 1985.

4 300 kr

Utrop: 1 600 kr

SEIKO, Chronograph, "Tachymeter", Cal 6139B, Serie nr. 373342, Boett nr. 6139-6012, kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, hardlexglas, dag, datum, skadad urtavla/visare, originallänk, viklås, ca 1973.

2 600 kr

Utrop: 1 300 kr

Klockor Aquastar

DUWARD, Geneve, Aquastar (20 ATM), Cal AS 1700/01 (DXO), Boett nr. 211039/1701, herrur, 36 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt (går ej, akut servicebehov), läderband, ca 1970.

3 000 kr

Utrop: 3 200 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 610, Serie nr. 20078582, Ref nr. CD 136.005, Boett nr. 136.005 (C.B), herrur, 33,5 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt (går ej, akut servicebehov), läderband, ca 1963.

2 300 kr

Utrop: 1 600 kr

Klockor Chopard

L.U.C, fickur, 53 mm, savonett, Boett nr. 1, 14K guld, ankargång, urtavla ej signerad, monogram, ca 1910.

Utrop: 13 000 kr

Klockor Lemania

LEMANIA, herrur, 35 mm, Cal 3000, Serie nr. 795007, Boett nr. 280 KO, guld på stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1952.

1 200 kr

Utrop: 1 300 kr

Klockor Movado

MOVADO, damur, 15 mm, Cal 6, Boett nr. 55380, 18K vitguld, manuell, safirglas, diamanter på boetten (10 st. 8/8, ca 0,15 ctv), briljanter på boetten (2 st. ca TW/VS, ca 0,08 ctv), boett signerad Eszeha, länk i 18K vitguld (Eszeha), längd 180-170 mm, totalvikt 28,6 gram, ca 1965.

Utrop: 13 000 kr

OMEGA, Seamaster, Jubilee, Cal 1430, Serie nr, 53061654, Ref nr, BA 196.7500, Boett nr, 196750 MZ, herrur, 33 mm, 18K guld, quartz, safirglas, datum, skadad boett (böjda bandhorn), läderband, originalspänne i doublé, ca 1991.

5 000 kr

Utrop: 5 200 kr

CERTINA, Labora, Cal KF 320 B, Serie nr. 710700, Boett nr. 8614, herrur, 32,5 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla/visare, läderband, ca 1945.

800 kr

Utrop: 1 000 kr

OMEGA, Seamaster, Omegamatic (200 m/666 ft), Cal 1400 (B), Serie nr. 55669527, PIC nr. 2514.30.00, Ref nr. ST 396.1526, Boett nr. 196.1526, herrur, 36 mm, stål, autoquartz, safirglas, datum, utbytta visare, originallänk, viklås, Ref nr. 1501/823, cert, december 1997, box.

11 000 kr

Utrop: 12 000 kr

Klockor Baume&Mer

BAUME&MERCIER, Geneve, Hampton Classic, Serie nr. 2373481, Boett nr. MV045063, herrur, 24,5 x 31 (41) mm, stål, quartz, safirglas (nagg), liten sekundvisare, skadad urtavla/visare, läderband, ca 1995.

2 400 kr

Utrop: 2 500 kr

BREITLING, Chronomat 44 Flying Fish, Chronometre, "Tachymetre", Cal B01, Verk nr. 3222317 (nytt verknummer), Serie nr. 3120787, Ref nr. AB011010/BB08, Boett nr. 1412B4, kronograf, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, utbytt urverk (Breitling), Pilotlänk, viklås, Ref nr. W4413/377A, cert, november 2016, box, ytterkartong.

Utrop: 34 000 kr

LONGINES, s.k. "Sei Tacche", herrur, 33 mm, Cal 12.68N, Serie nr. 7068270, Boett nr. 23243 / 340, stål, manuell, plexiglas (skadat), skadad urtavla, ca 1947, metallänk ej oirginal.

2 500 kr

Utrop: 2 700 kr

OMEGA, herrur, 36 mm, Cal 265, Serie nr. 13134506, Ref nr. CK 2639, Boett nr. 2639-9, stål (staybrite), manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt (går ej, akut servicebehov), ca 1953, metallänk ej original.

2 300 kr

Utrop: 1 100 kr

CITY, "T Swiss Made T", "Tre Kronor", herrur, 34,5 mm, Cal ETA 2751, Boett nr. 268, stål, manuell, plexiglas, gravyr (Tre Kronor), läderband, ca 1970.

4 500 kr

Utrop: 2 800 kr

TISSOT, Seastar, Cal 2770, Serie nr. 20132, Boett nr. 64511, herrur, 38 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, originalspänne i stål, ca 1977.

1 200 kr

Utrop: 1 000 kr

HERRUR, 22 x 30 (37,5) mm, Boett nr. 11143 46, stål (Staybrite), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, formverk, buckla, fasta bandstift, läderband, ca 1930.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr