61 - 80 av 198
1...345...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 29 april 2023

Klubbad för

OMEGA, Seamaster (150m/500ft), Aqua Terra 150M, Cal 8520, Verk nr. 85596245, Serie nr. 85596245, PIC nr. 231.10.30.20.02.001, damur, 30 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum (ej centrerat), glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. 6587/987, cert, februari 2013, box, ytterkartong.

17 000 kr

Utrop: 14 000 kr

must de CARTIER, Trinity, Cal 157, Boett nr. 2735 / PL05447, damur, 27 mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband, OBS: se fördjupad information, viklås i gulmetall, cert, augusti 1999, box, ytterkartong (skadad).

9 100 kr

Utrop: 8 200 kr

ZENITH, El Primero (T Swiss Made T), Cal 3019 PHC, Boett nr. 01-0210-415, kronograf, herrur, 36 mm, stål, automatisk, mineralglas, datum, skadad urtavla, defekt (akut servicebehov, se bilder), skadad krona/ställaxel, läderband, ca 1972.

8 100 kr

Utrop: 7 200 kr

Klockor Audemars Piguet

AUDEMARS PIGUET, herrur, 22,5 x 27 (34) mm, Cal 2003, Serie nr. 102195, Boett nr. 46678, 18K vitguld, manuell, safirglas (nagg), målade visare, skadad urtavla, defekt (går ej, akut servicebehov, se fördjupad info), läderband, viklås i 18K vitguld, ca 1967.

21 000 kr

Utrop: 11 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 178274, Serie nr. 0N719866, Cal 2235. Verk nr. A 2803975, Boett nr. 2300, midsize, 31 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (nagg), datum, defekt (servicebehov), Oysterlänk, viklås, Ref nr. 72160-PJ3, cert, augusti 2010, box, ytterkartong.

45 000 kr

Utrop: 42 000 kr

Klockor Tudor

TUDOR, Geneve, Monarch, Serie nr. 0669632, Ref nr. 15833, damur, 26 mm, stål/guld, quartz, safirglas (repor/nagg), datum, utbytt urtavla/visare (Luminova), diamanturtavla (10 st. 8/8), integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 50123-P5, ca 1991.

Utrop: 8 200 kr

Klockor Hermès

HERMÈS, Paris, väckarur, 46 (52) x 54 mm, Boett nr. 1074, gulmetall/lack, mekanisk, alarm, 8-dagarsverk, skadad urtavla, ca 1975.

2 100 kr

Utrop: 2 100 kr

OMEGA, herrur, 30,5 x 30,5 mm, Cal 26,5 SOB, Serie nr. 7488186, Boett nr. 8383254, silver (0,925), manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, skadad urtavla, fasta bandstift, läderband, ca 1931.

2 600 kr

Utrop: 2 700 kr

FICKUR, 49 mm, Boett nr. 28676, 18K guld, ankargång, vargtänder, skadad urtavla (sprickor), defekt (går ej, akut servicebehov), innerlock i 18K guld, monogram, bucklor, ca 1910, etui (Rob Engström Urmakare, Hamngatan 10, Stockholm).

9 100 kr

Utrop: 9 200 kr

OMEGA, Constellation, Cal 1450, Serie nr. 46831579, Ref nr. ST 795.0876, Boett nr. 595.0055 / 795.0836, damur, 22,5 mm, stål, quartz, safirglas, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 6104/081, ca 1984, box.

2 200 kr

Utrop: 2 300 kr

OMEGA, herrur, 33,5 mm, Cal 1430, Ref nr. BD 196.0295, Boett nr. 196.0295, 14K guld, quartz, plexiglas, datum, gravyr, läderband (se fördjupad info), originalspänne i doublé, ca 1986, box.

4 600 kr

Utrop: 3 600 kr

INTERNATIONAL WATCH Co, Schaffhausen, herrur, 25,5 x 27,5 (35) mm, Cal 422, Serie nr. 1810214, Boett nr. 1834034/R 1540, 18K guld, manuell, safirglas, gravyr, läderband, ca 1966, box.

8 500 kr

Utrop: 7 400 kr

Klockor Chopard

L-U.CHOPARD, Geneve, damur, 15 mm, Cal Felsa 22, Boett nr. 50063, 18K vitguld, manuell, safirglas (repor), skadad urtavla, diamanter på boetten (24 st. ca TW-W/VS, ca 0,24 ctv), integerad länk i 18K vitguld (Eszeha), längd 160-155 mm, totalvikt 21,4 gram, ca 1965.

Utrop: 9 200 kr

ZENITH, herrur, 34 mm, Cal 2572 PC, Boett nr. 46.0291.380, guld/stål, automatisk, plexiglas (skadat), datum, läderband, ca 1970.

2 200 kr

Utrop: 2 200 kr

TISSOT, Helvetia, Ref nr. T71.3.608.13, Boett nr. H695.330, herurr, 25,5 x 31 (37) mm, 18K guld, quartz, safirglas, läderband, originalspänne i doublé, ca 2005, box, ytterkartong.

Utrop: 6 200 kr

SEIKO, Velatura, Cal 7T92, Serie nr. 570133, Ref nr. SNDV62P1, Boett nr. 7T92-0TF0, kronograf, damur, 38 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, diamantkrans (18 st. 0,063 ctv, flera skadade), originallänk, viklås, ca 2015, box.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

OMEGA, Constellation, s.k. "Uggla", Cal 1445, Serie nr. 51525488, Ref nr. DB 196.1070, Boett nr. 196.1070, herrur, 33 mm, stål/guld, quartz, safirglas, dag, datum, läderband, ca 1989, box (skadad).

4 900 kr

Utrop: 4 200 kr

LONGINES, mormorsur, 36 mm, Cal G.F, Boett nr. 1438878, 18K guld, ankargång, mönster, bucklor, ca 1903.

4 200 kr

Utrop: 4 400 kr

OMEGA, damur, 17 mm, Cal 484, Serie nr. 24344220, Ref nr. BA 511.180, Boett nr. 511.180, 18K guld, manuell, safirglas, formverk, läderband, ca 1966.

2 600 kr

Utrop: 2 700 kr

JAEGER-LE COULTRE, Heraion, Cal 609, Serie nr. 1610180, Boett nr. 140.112.5, herrur, 33 mm, bicolour, quartz, safirglas, skadade visare, läderband, ca 1987.

Utrop: 5 200 kr