1481 - 1500 av 1 621
1...747576...82 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 11 april 2023

Klubbad för

Vas Bing & Grøndahl höjd ca: 125mm numrerad: 189

Utrop: 125 kr

Jultallrik Goebel design: Charlotte Byj Ø215mm i originalkartong med pappershandlingar.

50 kr

Utrop: 75 kr

Skål Upsala Ekeby ca: 30x14cm numrerad: 29. Ca: 1930-40 tal, Art-deco.

600 kr

Utrop: 750 kr

Urna Empire England höjd ca: 37cm numrerad: 354, gulddekor med lock.

Utrop: 250 kr

Urna Empire England höjd ca: 37cm numrerad: 254, gulddekor med ljuslykta.

175 kr

Utrop: 225 kr

Urna Empire England höjd ca: 37cm numrerad: 354, gulddekor med ljuslykta.

Utrop: 225 kr

Urna Empire England höjd ca: 25cm numrerad: 1054, gulddekor. Saknar lock.

Utrop: 200 kr

Samlarsked S830 10,3g "Stockholms utställningen 1930-talet.

100 kr

Utrop: 125 kr

Sockerströare S830 23,4g

125 kr

Utrop: 150 kr

1 Vas Orrefors, design: Vicke Lindstrand (1904-1983), modell: Stella Polaris, blåtonat kristallglas,

175 kr

Utrop: 225 kr

1 Vas Orrefors, design: Vicke Lindstrand (1904-1983), modell: Stella Polaris, numrerad: 2444/3 blåtonat kristallglas.

125 kr

Utrop: 150 kr

Skål Orrefors Ø135mm höjd ca: 8,5cm

50 kr

Utrop: 75 kr

Skål Orrefors Ø170mm höjd ca: 10cm

50 kr

Utrop: 75 kr

Skål Orrefors Ø190mm höjd ca: 11,0cm

50 kr

Utrop: 50 kr

Mattallrikar 6st Arabia Finland "Arctica" Ø25,5cm

Utrop: 250 kr

Skålar 6st Arabia Finland "Arctica" Ø15,5cm höjd ca: 40mm

Utrop: 250 kr

Såsskål Arabia Finland "Arctica" Ø15,5cm höjd: 7cm

Utrop: 75 kr

Kaffekoppar & kaffefat 8st av varje. Höganäs Modell: Grand. Koppar: Ø85mm Fat: Ø145mm

Utrop: 375 kr

Kaffefat 5st Höganäs Modell: Grand Ø145mm, en med liten nagg.

Utrop: 50 kr

Bricka/uppläggningsfat Ø28cm Design: Marianne Westman "Picknick". I original förpackning med tillhörande notebook.

450 kr

Utrop: 550 kr