Avslutad | Pant – Tisdag 11 april 2023
Bajonetter, 2st, med slida, no. EAB 982 / EAB 378, svenska armén, varav en med rost - tillverkare A.E berg
Certina, DS Caimano, 38 mm, stål, kvarts, boett nr. C017410 A, safirglas, stålarmband med viklås, repor/slitage, nyservad (2022-09-20), packning + batteri & trycktest
Klockor Sjöö Sandström
Sjöö Sandström, Extreme Steel Chronograph, 44,2 mm, stål, svart urtavla, automatisk, cal SS G3 (ETA 7750), kronograf, datum, serie nummer. 019, safirglas, glasbaksida, läderband med bygelspänne i stål, smärre slitage
Smartwatch, Samsung Galaxy Watch Classic, 42 mm, stål, färg - silver, kvarts - digital/GPS/WiFi, modell: SM-R880NZSAEUD, serienummer. RFAR93241BN, vitt gummiband(orig.), i originalförpackning med laddare
Snapsglas, 6st Böhmisk stil, handmålat grönt glas, reliefdekor emalj, på fot, höjd 12,5 cm.
Likörglas, 6st Böhmisk stil, handmålat olikfärgat glas, reliefdekor emalj, på fot, höjd 7 cm
Karaff, Böhmisk stil, handmålat glas, reliefdekor emalj, med propp (färgskav), höjd 27 cm
Tenntavla, märkt Svenskt Tenn Kontsthantverk, N10, Troll, 30 x 54, på träskiva.