281 - 300 av 303
1...141516 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 22 april 2023

Klubbad för

Utrop: 16 200 kr

RING, 18K vitguld, baguette- och briljantslipade diamanter ca 1,10 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, Rumänien, stl 17,25+ mm, vikt 7,0 g, enstaka diamanter har nagg.

7 300 kr

Utrop: 8 100 kr

BESTICKSERVIS, silver, 34 delar, modell Rådhus, 8 bordsgafflar, 8 bordsknivar, 8 efterrättsgafflar, 8 efterrättsskedar, 2 smörgåsknivar, MGAB, Linköping 1980.

Utrop: 6 600 kr

HANDVÄSKA, 14K guld, stickad guldtråd, safir, USA, början av 1900-talet, 11x14 cm, vikt 222,8 g.

Utrop: 90 000 kr

Accessoarer Övrigt

RAKHYVEL, 14K guld, Kulta-ja hopeatuote, Finland, Lahti 1967, längd 80 mm, vikt 65,8 g, etui.

Utrop: 28 000 kr

COLLIER, 18K guld, ametist, citrin, peridot turmalin, topas, iolit, längd 42 cm, vikt133,2 g.

Utrop: 70 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, cabochonslipade turmaliner, Italien, höjd 35 mm, vikt 26,3 g, stift/clips.

Utrop: 13 800 kr

RING, 18K guld, cabochonslipad iolit, stl 18 mm, vikt 14,4 g.

7 000 kr

Utrop: 7 700 kr

PÄRLCOLLIER, 2 rader, odlade pärlor, doserade, ca 3,5 - 9 mm, lås i platina, cobochonslipad granat, briljant - och åttkantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW/VS, längd 59 cm, vikt 52,9 g.

Utrop: 6 900 kr

ENSTENSRING, platina, smaragdslipad diamant 1,87 ct, Cr(J)/IF, GIA Diamond Grading Report 2215398321, A. P. Shaps, Stockholm, stl 15,75+ mm, vikt 4,9 g.

Utrop: 84 000 kr

HELALLIANSRING, 18K guld, 22 briljantslipade diamanter ca 0,66 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 1,5 g, några diamanter med nagg, en diamant skadad.

Utrop: 6 600 kr

MANSCHETTKNAPPAR, ovala, 18K guld, svarta diamanter ca 1,23 ctv, mått 17,6x11,8 mm, vikt 12,4 g.

Utrop: 13 600 kr

RING, 18K vitguld, svarta diamanter ca 11,14 ctv, rubiner, briljantslipade diamanter 0,17 ctv, 18,25 mm, vikt 22,5 g.

Utrop: 43 000 kr

ARMBAND, 18K guld, fasetterade rubiner, briljantslipade diamanter ca 0,90 ctv, ca TW-W/VS-SI, justerbar längd.

Utrop: 16 400 kr

ARMBAND, 18K guld, fasetterade smaragder, briljantslipade diamanterr ca 0,90 ctv, ca TW-W/VS-SI, justerbar längd.

Utrop: 16 400 kr

ARMBAND, 18K guld, fasetterade safirer, briljantslipade diamanter ca 0,90 ctv, ca TW-W/VS-SI, justerbar längd.

Utrop: 16 400 kr

ENSTENSRING, silver, gammalslipad diamant ca 0,95 ct, ca River(E)/P1, stl 17,25 mm, vikt 2,0 g, diamanten har nagg på kronan och inverterad natural på rondisten.

Utrop: 15 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 odlade South Seapärlor ca 12,6 mm, 2 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W/VS, vikt m9,6 g, clips/stift.

Utrop: 14 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, hjärtslipade rubiner ca 1,13 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,81 ctv, ca TW-Cr/VS-P, höjd 43 mm, vikt 5,9 g.

Utrop: 18 800 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 21 briljantslipade diamanter ca 2,05 ctv, ca TW-W/SI, stl 16,75 mm, vikt 3,7 g.

Utrop: 18 800 kr