161 - 180 av 1 196
1...8910...60 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 21 mars 2023

Klubbad för

Fat S925 278,7g, Ø196mm, Borgila, år: 1947, repor

Brödställ S830 167g, höjd: ca 135mm, bredd: 95mm

Ljusstakar 2st S830 532,9g, höjd: 175mm, bredd: 132mm, år: 1948, defekta inlägg, repor och slitage

Ljusstakar 2st S830 257,4g, höjd: ca 7cm, bredd: 9,5cm, trasiga inlägg, repor och slitage

Pepparkar S925 63,2g, höjd: 7cm, bredd: 4cm, design: Georg Jensen, hamrad modell, liten buckla

Saltkar S925 73,4g, höjd: 8,5cm, bredd: 5cm, design: Georg Jensen, hamrad modell

Senapsburk S925 125g, höjd: 9cm, bredd: ca 6cm, design: Georg Jensen, med glasskål, saknar sked

Senapsburk S925 127,9g, höjd: 7,5cm, bredd: ca 7cm, med glasskål (litet nagg), saknar sked

Senapsskål S925 69,4g, höjd: 4cm, bredd: ca 6,5cm, design: Georg Jensen, med glasskål

Senapsskål S925 99,8g, höjd: 4cm, bredd: ca 6,5cm, design: Georg Jensen, med glasskål, bucklor

Ring vitguld 18K 3,3g Ø17½, med blå sten och diamanter 8xca0,02-0,04ct

Ring 18K 4g Ø17¼ med turkosgrön sten, små repor på skena

Ring vitguld 18K 2g Ø17½ med blå och vita stenar

Ring 18K 2,7g Ø17¼ med ljusblå sten

Ring 18K 3,6g Ø16¾ med ljuslila stenar och odlad halvpärla Ø4,2mm

Ring 18K 1,8g Ø16¾ med vita stenar och odlad pärla Ø5mm

Ring 18K 3,9g Ø17¼ med vit sten

Ring 18K 2,4g Ø15½ med vita stenar

Ring 18K 2,1g Ø17½ med vita stenar

Hänge 18K 4,7g, höjd: 47mm, bredd: 26mm, bucklor