Avslutad | Aficionado – Torsdag 27 april 2023
Mynt Svenska mynt
2 MYNT, koppar / silver, Skilling 1828 ca 1, 1/8 Riksdaler Specie 1833 ca 1/1+, total vikt 22,8 g,
Mynt Utländska mynt
MYNT, silver, 24 Skilling Species, 1819, Norge, kvalité ca 1, diameter 27 mm, vikt 7,3 g.
DATORVÄSKA, MULBERRY, svart nylon, silverfärgade beslag, 40x30x5 cm, avtagbar samt justerbar axelrem, några repor, bruksslitage.
SOLGLASÖGON, OAKLEY, Mars Michael Jordan Gold Iridium Leather, M*015297, vintage, gråa bågar, brunt läder, producerats i drygt ett år i slutet av 1990-talet, originalkartong, påse,
Mynt Utländska mynt
MYNT, 21,6K guld, 5 Rubel, 1898, Ryssland, kvalité ca 1+, diameter 18 mm, vikt 4,3 g.
Accessoarer Pennor
PENNOR, PARKER, 2 st kulspetspennor, silverfärgat metall, namn gravyr på båda, etui.
SOLGLASÖGON, RAY BAN, Aviator Large, RB, 3025, 58 14, guldfärgade bågar, svarta glas, etui.
Kläder Skor
SKOR, GUCCI, Horsebit loafer, svart läder, guldfärgat spänne, stl 7½, ca 41½, kartong, slitage.