581 - 600 av 1 380
1...293031...69 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 14 februari 2023

Klubbad för

Parti guld, 21K, brv 24,5g, Hänge missfärgat, Collier med tråd/kulor av annat material, defekt.

Utrop: 11 400 kr

Tissot, Chrono XL T-Sport Classic, 45 mm, blå urtavla, 100M / 330 ft, stål, kvarts, cal ETA G10.212, kronograf, datum, safirglas, referensnummer. T116.617.11.047.01, boett nr. T116617 A, serienummer. 51P 9ND NBV, armband i stål, viklås, bruksslitage

Utrop: 2 200 kr

Rolex, Datejust, 36 mm, 18K guld, ref nr. 16018, serie nr. 6410762, urtavla "champagne", skadad urtavla, automatisk, cal 3035, datum, serviceglas safir, armband, slak/skadat emblem vid lås, viklås, certifikat -81, Norge, manual, slitage, repor, brv 120,2g

Roma, 14K, 37 mm, kvarts - går ej, datum. cal ESA 940.111, 7 juveler V8, plexiglas, armband i 14K, viklås, längd: 19 cm, bruttovikt 78,6 gram.

Klockor LIP

Arpas, 14K, 22 mm, diamant bezel - briljantslipade 32x ca 0,01ct, safirglas, kvarts - går ej, armband 14K, längd ca 18cm, dubbelt viklås, bruttovikt 41,2 gram

Armband 14K 27,8g, defekt

Armband 14K 29,1g, längd: 18,5 cm, bredd: 13 mm, kistlås

Collier 14K 28,1g, längd 40 cm, kistlås

Collier 14K 33,4g, längd 40 cm, kistlås

Armband 14K 22,0g, längd: 19 cm, bredd: 9 mm, kistlås

Collier 14K 39,9g, längd 40,5 cm, mönstrad

Kedja doserad X-länk med stav 14K g, längd: 47,5 cm, bredd: 9 - 12 mm, kistlås

Collier 18K 56,4g, längd: 41 cm, bredd: 9 mm, kistlås, tillverkad i Vicenza Italien, mindre ytslitage

Hänge med kedja 18K brv 7,1g, längd: 4 cm, bredd: 45 mm, med klo

Ring 18K 22,2g Ø20, motiv av drake, handtillverkad, Guldsmedsmästarn i Göteborg, 1998

Kedja Pansar 18K 12,7g, längd: 45 cm, bredd: 3 mm, karbinhakelås, Jo-Ans Guld

Utrop: 9 600 kr

Hänge 18K 66,1g, krucifix, höjd: 58 mm (inkl. ögla), bredd: 38 mm, diameter på ögla: 9 mm

Utrop: 40 000 kr

Certina, 18K, 34 mm, brv 25,9g, manuell, plexiglas, boett nr. 921662, graverad, ej armband, ett horn böjt(/defekt)

Parti guld 18K brv 42,3g, gravyr/defekt/sten

Klockor Elgin

Elgin, fickur, 35 mm, Savonette 14K boett nr: 162659, 7 jewels verk nr: 7735202 (1899), bucklor, monogram, 31,5g, klockkedja metall.