Avslutad | Pant – Tisdag 14 februari 2023
Parti guld, 21K, brv 24,5g, Hänge missfärgat, Collier med tråd/kulor av annat material, defekt.
Tissot, Chrono XL T-Sport Classic, 45 mm, blå urtavla, 100M / 330 ft, stål, kvarts, cal ETA G10.212, kronograf, datum, safirglas, referensnummer. T116.617.11.047.01, boett nr. T116617 A, serienummer. 51P 9ND NBV, armband i stål, viklås, bruksslitage
Rolex, Datejust, 36 mm, 18K guld, ref nr. 16018, serie nr. 6410762, urtavla "champagne", skadad urtavla, automatisk, cal 3035, datum, serviceglas safir, armband, slak/skadat emblem vid lås, viklås, certifikat -81, Norge, manual, slitage, repor, brv 120,2g
Visa varaKlockor Övriga klockor
Roma, 14K, 37 mm, kvarts - går ej, datum. cal ESA 940.111, 7 juveler V8, plexiglas, armband i 14K, viklås, längd: 19 cm, bruttovikt 78,6 gram.
Visa varaKlockor LIP
Arpas, 14K, 22 mm, diamant bezel - briljantslipade 32x ca 0,01ct, safirglas, kvarts - går ej, armband 14K, längd ca 18cm, dubbelt viklås, bruttovikt 41,2 gram
Visa varaSmycken Halskedja
Kedja doserad X-länk med stav 14K g, längd: 47,5 cm, bredd: 9 - 12 mm, kistlås
Visa varaSmycken Collier
Collier 18K 56,4g, längd: 41 cm, bredd: 9 mm, kistlås, tillverkad i Vicenza Italien, mindre ytslitage
Visa varaSmycken Hänge
Hänge med kedja 18K brv 7,1g, längd: 4 cm, bredd: 45 mm, med klo
Visa varaSmycken Ring
Ring 18K 22,2g Ø20, motiv av drake, handtillverkad, Guldsmedsmästarn i Göteborg, 1998
Visa varaSmycken Hänge
Hänge 18K 66,1g, krucifix, höjd: 58 mm (inkl. ögla), bredd: 38 mm, diameter på ögla: 9 mm
Certina, 18K, 34 mm, brv 25,9g, manuell, plexiglas, boett nr. 921662, graverad, ej armband, ett horn böjt(/defekt)