Avslutad | Pant – Tisdag 14 februari 2023
Kedja gles Ankarlänk 18K 2,2g, längd: 42,5 cm, bredd: 3 mm, springring, tillverkad av Iduna Guld
Ring 18K brv 6,6g vitguld Ø16½, med blå safir ca 1,27ct & baguetteslipade diamanter 8x ca 0,07 - 0,10ct
Ring 14K 4,2g Ø16½, med cabochonslipad smaragd & briljantslipade diamanter 6x ca 0,03ct
Armband flätad länk 18K trefärgad 34,8g, längd: 20 cm, bredd: 8 mm, kistlås, tillverkad i Mexico
Armband Ärtlänk 18K 4,0g, längd: 18,5 cm, bredd: 5 mm, springring, tillverkad av Iduna Guld
Carmoséring 18K vitguld 3,2g Ø17, med pärla Ø6,3 mm, med diamanter 8x ca 0,005ct åttkantsslipade, importstämplad
Rolex, Oyster Perpetual, Datejust, Pearlmaster, 34mm, 18K vitguld, brv 146,6g, "Full Pavé Roman Dial", diamant-bezel, automatisk, cal. 2235, safirglas (mindre nagg), datum, Pearlmasterlänk, 18K, crownclasp, ref. 81339, snr. M474719, cert 08, box, ytterbox
Visa varaSmycken Halskedja
Kedja Kejsarlänk 18K 440,6g, längd: 65 cm, bredd 10x10 mm, kistlås samt låsåttor
Visa varaSmycken Armband
Armband X-länk, delvis borstad yta 18K tvåfärgad 29,9g, längd: 19,5 cm, bredd: 9 mm, kistlå, Ge-Kå Rolf Kaplan, Stockholm, 1981
Kedja doserad Bismarck 18K 16,4g, längd: 45 cm, bredd: 4 - 6 mm, kistlås, tillverkad av Iduna Guld
Armband Cordell 18K 2,1g, längd: 18,5 cm, bredd: 3 mm, karbinhakelås, tillverkad av Iduna Guld