Avslutad | Pant – Tisdag 14 februari 2023
Certina, stål, 34 mm, boett nr. 186.1094.41, kvarts, mineralglas (repor), datum, Stjärnurmakarnas logotyp, svart läderband med bygelspänne i stål, ca 80-tal
Certina, Priska, 18K, 34 mm, silverfärgad urtavla, boett nr. EOL 115.9299.68, referensnummer. C115.9299.68.11, plexiglas, kvarts, går ej, datum, med läderarmband, ej original, bygelspänne i stål, bruttovikt 28,4 gram.
Kedja doserad X-länk med stav 18K 18,3g, längd: 43,5 cm, bredd: 4 - 7 mm, kistlås, Hedens Guldatelje Bröderna, Stockholm, 1962
Hänge 18K 4,5g, "krucifix", höjd: 38 mm (inkl. ögla), bredd: 20 mm, tillverkad i Arezzo, Italien
Kedja Venezia 18K 6,0g, längd: 61 cm, bredd: 1 mm, springring, tillverkad av Iduna Guld