421 - 440 av 1 380
1...212223...69 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 14 februari 2023

Klubbad för

Hänge 18K 1,5g, höjd: 22mm, bredd: 14mm, Vågen

Utrop: 1 100 kr

Hänge 18K 0,8g, höjd: 18mm, bredd: 9mm, nyckelpiga

Utrop: 600 kr

Hänge 18K 1,9g, höjd: 23mm, bredd: 16mm, Jesusmotiv på båda sidor

Utrop: 1 500 kr

Hänge 18K 1,7g, höjd: 21mm, bredd: 15mm, vattenmanen

Utrop: 1 500 kr

Parti guld 18K 1,1g, bucklig

450 kr

Utrop: 550 kr

Hänge 18K 1,7g, höjd: 15mm, bredd: 10mm, med röd sten

Utrop: 425 kr

Kedja Pansar 18K 2,4g längd: 40,5cm, bredd: 1mm

Utrop: 1 600 kr

Collier 18K 57,1g, längd: 43,5cm, bredd: 12-19mm, doserat

Utrop: 38 000 kr

Armring 18K 36,9g, design: A. Cronsioe, tvåfärgad med diamanter 3xca 0,05ct, öppning 3cm

20 000 kr

Utrop: 24 000 kr

Brudbälte i silver S800 335,3g längd: 73 och 79cm, bredd: 30mm,troligen södra Ryssland 1800/1900-tal, dekor av ovala profilerade plaketter, delvis stadsmotiv i Niello, spänne med dekor av filigran och tre hängande tofsar, intyg från Bukowskis 2017

3 700 kr

Utrop: 4 200 kr

Bok Carl von Linne, Skånska Resa 1751, längd: 23cm, bredd: 12,8cm, djup: 4cm, finns dokumentation från Bukowskis 2017,

Utrop: 6 000 kr

Musikinstrument Övrigt

Gitarrförstärkare Fishman Acoustic Perfomer Pro, modell: ACO-Amp 2-kanaler, Snr: 1871, med elsladd, ej visning

Utrop: 3 000 kr

Bestickset i 72st delar Solingen, stål delvis förgyllda, i låda med nyckel,

700 kr

Utrop: 750 kr

Tårtbestick, 1 par, Scania guld i ask, belagda med 24K guld

225 kr

Utrop: 100 kr

Kaffeskedar 12st, Scania guld i ask, längd: 105mm, belagda med 24K guld

175 kr

Utrop: 125 kr

Kaffeskedar 6st, Scania guld i ask, längd: 105mm, belagda med 24K guld

125 kr

Utrop: 75 kr

Kaktång 1st, Scania guld i ask, längd: 18cm, belagd med 24K guld

75 kr

Utrop: 50 kr

Bricka 1st, Scania guld i ask, Ø17cm, belagd med 24K guld

175 kr

Utrop: 50 kr

Matservis BJÖRN WIINBLAD "Die Zauberflöte" Rosenthal, 16 delar, biskviporslin, invändigt glaserad, bestående av: 6st mattallrikar, 6st förrättstallrikar, 2st upplägningsfat, 2st skålar, smärre bruksslitage

1 800 kr

Utrop: 3 200 kr

Digitalkamera Nikon D750, s/n. 6088521, med tre objektiv; 1st Nikon Nikkor AF-S 50mm 1:1.8G (med motljusskydd),1st Nikon Nikkor AF-S 20mm 1:1.8G, 1st Sigma 24-105 1:4 DG (med motljusskydd), med tillhörande kablage samt västa från thinkTANK

10 200 kr

Utrop: 10 800 kr