Avslutad | Pant – Tisdag 14 februari 2023
Armring 18K 36,9g, design: A. Cronsioe, tvåfärgad med diamanter 3xca 0,05ct, öppning 3cm
Brudbälte i silver S800 335,3g längd: 73 och 79cm, bredd: 30mm,troligen södra Ryssland 1800/1900-tal, dekor av ovala profilerade plaketter, delvis stadsmotiv i Niello, spänne med dekor av filigran och tre hängande tofsar, intyg från Bukowskis 2017
Bok Carl von Linne, Skånska Resa 1751, längd: 23cm, bredd: 12,8cm, djup: 4cm, finns dokumentation från Bukowskis 2017,
Musikinstrument Övrigt
Gitarrförstärkare Fishman Acoustic Perfomer Pro, modell: ACO-Amp 2-kanaler, Snr: 1871, med elsladd, ej visning
Matservis BJÖRN WIINBLAD "Die Zauberflöte" Rosenthal, 16 delar, biskviporslin, invändigt glaserad, bestående av: 6st mattallrikar, 6st förrättstallrikar, 2st upplägningsfat, 2st skålar, smärre bruksslitage