Avslutad | Valentin – Lördag 11 februari 2023
Smycken Hänge med kedja
HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 19 briljantslipade diamanter ca 0,23 ctv, ca TW-TCr/P, höjd på hänget 16 mm, ankarlänk 46 cm, vikt 2,1 g, de större diamanterna har inneslutningar som når ytan, ett fåtal diamanter har nagg.
Smycken Örringar
ÖRRINGAR, 18K vitguld, 22 briljantslipade diamanter ca 0,46 ctv, ca TW-Cr/P, diameter 16 mm, stift, vikt 3,1 g.
Smycken Örhängen
ÖRHÄNGEN, 18K guld, 32 briljantslipade diamanter ca 0,38 ctv, ca TW-Cr/P, höjd 11 mm, huggies, vikt 2,9 g
Smycken Örringar
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 32 briljantslipade diamanter ca 0,47 ctv, ca TW-Cr/P, diameter 14 mm, huggies, vikt 2,4 g.
Smycken Örhängen
ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 droppslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca Yellow/SI, 22 briljantslipade diamanter ca 0,05 ctv, ca TW-TCr/P, höjd 16 mm, huggies, vikt 2,2 g.
Smycken Örringar
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 22 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW-Cr/SI, höjd 15 mm, huggies, vikt 3,2 g.
Smycken Örringar
ÖRHÄNGEN, 18K guld, 24 briljantslipade diamanter ca 0,19 ctv, TW-Cr/P, höjd 14 mm, huggies, vikt 2,0 g.
Smycken Tennisarmband
TENNISARMBAND, 18K vitguld, 80 briljantslipade diamanter 2,38 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 17,5 cm, vikt 8,4 g.
Smycken Örringar
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 22 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-TCa/P, höjd 14 mm, huggies, vikt 2,9 g.
Smycken Örhängen
ÖRHÄNGEN, 18K guld, granater, topaser, ametister, citriner och limekvarts ca 1,40 ctv, höjd 21 mm, stift, vikt 5,5 g.
Smycken Tennisarmband
TENNISARMBAND, 18K guld, 49 briljantslipade diamanter ca 4,57 ctv, ca W-TCr/VVS-VS, längd 16 cm, vikt 14,1 g, enstaka diamanter med mindre nagg på kulett.
Smycken Collier
RIVIERECOLLIER, 18K vitguld, 227 briljantslipade diamanter ca 3,83 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 50 cm, vikt 23,7 g.
Smycken Örhängen
ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 16 briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stift, längd 15 mm, vikt 2,4 g.
Smycken Örhängen
ÖRHÄNGEN, 18K guld, 4 briljantslipade diamanter ca 0,19 ctv, ca W-Cr/VS, stift, vikt 1,3 g.
Smycken Örringar
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 58 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-Cr/VS-P, diameter 32 mm, vikt 7,3 g, stift
Smycken Örringar
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 58 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-TCa/VS-P, flexmodell, diameter 32 mm, vikt 7,5 g, tre diamanter skadade.
Smycken Örringar
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 58 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-TCa/VS-P, flexmodell, diameter 32 mm, vikt 7,4 g, några diamanter med skador.
Smycken Örringar
ÖRRINGAR, 18K vitguld, 32 briljantslipade diamanter ca 0,58 ctv, ca TW-W/VVS-VS, diameter 26 mm, flexmodell, vikt 6,6 g.
Smycken Enstensring
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,40 ct, ca TCr/SI2, stl 15,5 mm, vikt 6,3 g, natural på rondisten, etui från Jovenia.