181 - 200 av 305
1...91011...16 Gå till

Avslutad | Valentin – Lördag 11 februari 2023

Klubbad för

HÄNGE, 18K vitguld, åttkantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW-Cr/P, diameter 14 mm, vikt 1,5 g.

Utrop: 1 700 kr

ARMBAND, 18K vitguld, smaragder, åttkantslipade diamanter ca 0,68 ctv längd 16,5 cm, vikt 10,3 g, enstaka smaragder med skador och nagg.

Utrop: 29 000 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, svarta diamanter 1,03 ctv enligt gravyr, längd 17 5 mm, vikt 6,5 g.

Utrop: 14 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 30 briljantslipade diamanter ca 0,69 ctv, ca TW-TCa/P, diameter 21 mm, stift, vikt 5,8 g., fåtal diamanter med nagg.

9 600 kr

Utrop: 10 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 24 briljantslipade diamanter ca 1,03 ctv, ca TW-Ca/P, diameter 20 mm, stift, vikt 5,4 g, 1 diamant med nagg på kuletten.

Utrop: 12 600 kr

ARMBAND, 18K vitguld, evighetssymbol, 25 briljantslipade diamanter ca 0,43 ctv, ca W-Cr/VVS-VS, längd 16/18 cm, vikt 3,2 g.

Utrop: 8 500 kr

Utrop: 12 000 kr

ARMBAND, 18K vitguld, kors, 16 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W-Cr/VVS-VS, längd 16/18 cm, vikt 1,9 g.

Utrop: 5 500 kr

Utrop: 38 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, smaragdslipad akvamarin ca 0,96 ct, 18 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-TCr/P, höjd på hänget 1,4 cm, ankarkedja 46 cm, vikt 2,3 g, akvamarinen har små nagg, ett fåtal diamanter med inneslutningar som når ytan.

Utrop: 5 500 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 43 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW-Cr/P, längd 16-19 cm, diameter på ringen 1,4 cm, vikt 1,8 g.

Utrop: 4 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 54 briljant- och baguetteslipade diamanter ca 0,43 ctv, ca TW-Cr/SI-P, mått 7 x 6 mm, stift, vikt 2,0 g, några diamanter med naturliga håligheter.

Utrop: 7 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 36 briljantslipade diamanter, ca 0,46 ctv, ca TW-TCa/P, diameter 7 mm, stift, vikt 1,9 g, några diamanter har inneslutningar som når ytan samt naturliga håligheter.

9 800 kr

Utrop: 10 800 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, 13 briljanter ca 0,50 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, stl 16 mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 7 600 kr

TENNISARMBAND, 18K trefärgat guld, 228 briljantslipade diamanter 3,14 ctv, ca W(H)/VS-SI, längd 18 cm, vikt 20,6 gram.

Utrop: 59 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 17 briljantslipade diamanter ca 0,31 ctv, ca W-Cr/VVS-VS, kors mått ca 21 x 14 mm, kedja 41/43 cm, vikt 3,5 g.

Utrop: 7 000 kr

COLLIER, 18K guld, 24 briljantslipade diamanter ca 0,43 ctv, ca TW-Cr/VVS-SI, motivets mått ca 9,0 x 9,0 mm, längd 41/44 cm, vikt 2,8 g, enstaka diamanter med ytdefekter.

Utrop: 9 300 kr

HELALLIANSRING, 18K roséguld, 133 briljantslipade diamanter ca 4,08 ctv, ca W-Cr/VS-SI, storlek 17,5+ mm, vikt 4,6 g, enstaka diamanter med inneslutningar som når ytan, några diamanter med mindre nagg på kulett.

Utrop: 65 000 kr

Utrop: 9 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter ca 0,31 ctv, ca TW-Cr/P, diameter 5 mm, stift, vikt 1,1 g, några diamanter med små nagg.

Utrop: 5 500 kr