461 - 480 av 552
1...232425...28 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 januari 2023

Klubbad för

COLLIER, snöflingeobsidian, rökkvarts, bergskristall, trädd på tråd utan knutar, utan lås, längd ca 76 cm.

Utrop: 500 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor i diskform, knutet, lås i sterlingsilver, längd ca 46 cm.

200 kr

Utrop: 250 kr

COLLIER, ametistkulor, lås och detaljer i gulmetall, trädd på vajer, längd ca 50 cm.

Utrop: 550 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 14K guld doublé, odlade knappformade sötvattenspärlor ca 12,0 mm, stift, vikt 4,0 g.

375 kr

Utrop: 400 kr

COLLIER, färgade odlade sötvattenspärlor i olika former, knutet, utan lås, längd ca 82 cm.

Utrop: 350 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 14K guld doublé, odlade sötvattenspärlor, krokar, längd ca 45,0 mm, vikt 6,1 g.

1 000 kr

Utrop: 600 kr

Smyckestillbehör Övrigt

LUPP, gulmetall, ca 10 x förstoring, 30,0 x 21,0 mm, plastetui.

275 kr

Utrop: 300 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 14K guld doublé, odlade knappformade sötvattenspärlor ca 12,0 mm, stift, vikt 4,1 g.

350 kr

Utrop: 400 kr

COLLIER, odlade sötvattenspärlor, barocka diskar, trädd på tråd, lås i vitmetall, längd ca 50 cm.

250 kr

Utrop: 300 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, ovala fasetterade ametister ca 8,0 x 6,0 mm, stift, vikt 1,5 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, sterlingsilver, färgade odlade sötvattenspärlor, längd ca 40 cm, "hängets" längd ca 7,0 cm.

250 kr

Utrop: 300 kr

13 BÄGARE, silver, samtliga är signerade Ejnar Ljungberg, 1 st med höjd 5,5 cm, 12 st med höjd 4,5 cm, 1974-1976, total vikt 465,3 g.

3 200 kr

Utrop: 3 600 kr

RING, 18K vitguld, 3 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-Cr/SI, stl 17,75 mm, vikt 2,8 g, två av stenarna rör sig i sin fattning. två av diamanterna har skador.

Utrop: 2 100 kr

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 18K vitguld, prinsesslipad diamant ca 0,22 ct, ca W/VS, höjd 10 mm, vikt 0,6 g.

Utrop: 2 300 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 7 briljanter 0,42 ctv enl gravyr, ca W/SI, stl 16,5 mm, vikt 4,0 g, gravyr, repor insida av skenan.

Utrop: 3 900 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant enligt gravyr 0,26 ct ca W/VS, stl 18,5 mm, Örns Juvelateljé, 1980, vikt 2,7 g, litet nagg på kuletten.

Utrop: 3 500 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,22 ct, ca TCa/VS, Örns Juvelatejé, Göteborg 1979, stl 17,75 mm, vikt 2,8 g, slitna klor.

Utrop: 2 300 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, pärlor ca 10 mm, något off round, färgade, lås i 18K guld, längd 45 cm.

Utrop: 2 600 kr

PÄRLCOLLIER, mindre odlade sötvattenspärlor, lås och mellandelar 14K guld, längd 38 cm.

Utrop: 3 200 kr

CHRISTOFLE, bestickservis, 32 delar, nysilver, 12 matskedar, 12 matgafflar, 8 matknivar, etui,

Utrop: 2 400 kr