21 - 40 av 439
123...22 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 29 december 2022

Klubbad för

BVLGARI, ring, B. zero, 5 - band, 18K vitguld, stl 15,5 mm (48), vikt 9,9 g.

Utrop: 12 200 kr

COLLIER, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,21 ctv, ca TW-W/VS, längd 44/47 cm, vikt 2,6 g, mindre nagg på kulett.

Utrop: 4 800 kr

RING, 18K vitguld, 71 briljantslipade diamanter ca 0,66 ctv, ca TW-TCr/VS-P, stl 16,75 mm, vikt 2,8 g, svaga fattningar.

Utrop: 8 800 kr

KEDJA, 14K trefärgat guld, pansarlänk, längd 41 cm, vikt 26,9 g.

Utrop: 10 400 kr

Utrop: 18 000 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 77 briljantslipade diamanter ca 1,39 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 16 cm, vikt 7,5 g.

Utrop: 26 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 16 briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stift, längd 15 mm, vikt 2,5 g.

5 600 kr

Utrop: 6 200 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, 50 briljantslipade diamanter ca 4,40 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 16,5 cm, vikt 14 g.

Utrop: 71 000 kr

ÖRRINGAR, 18K vitguld, 40 briljantslipade diamanter ca 0,37 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stift, diameter 25 mm, vikt 5,4 g.

Utrop: 11 800 kr

ÖRRINGAR, 18K guld, 44 briljantslipade diamanter ca 0,74 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stift, diameter 32 mm, vikt 8,3 g.

Utrop: 17 000 kr

COLLIER, 18K vitguld, South sea pärla, ca 15,4 mm, gammalslipad diamant ca 0,56 ct, ca TCa(L)/nagg och skada vid rondist, längd 45 cm, vikt 7,7 g.

Utrop: 10 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, Southsea pärlor, ca 16,2 -16,4 mm, briljant - och trapetsslipade diamanter ca 1,80 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, höjd 68 mm, vikt 17,9 g, stift.

Utrop: 44 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 9K guld, odlade barocka sötvattenspärlor ca 30 x 17 mm, krokar, vikt 15,4 g,

Utrop: 1 400 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor, ca 11 mm, stift.

225 kr

Utrop: 225 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 9 briljantslipade diamanter 0,65 ctv, ca TW-TCr/SI, stl 16,25+ mm, vikt 3,4 g.

Utrop: 5 400 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 63 briljantslipade diamanter ca 3,68 ctv, ca TW-TCr/SI, längd 18,5 cm, vikt 12 g, en diamant med nagg.

Utrop: 44 000 kr

ARMBAND, 18K guld, 10 briljantslipade diamanter ca 3,18 ctv, ca Cr-TCa/VS-P, längd 16,5 cm, vikt 4,6 g, enstaka diamanter med nagg på kuletten.

Utrop: 36 000 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 17 briljantslipade diamanter ca 0,51 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, längd 16,5 mm, vikt 2,6 g, enstaka diamanter med skador och nagg.

Utrop: 6 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca Cr(J)/VS2-SI1, 42 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW-Cr/SI-P, diameter 10,7 mm, vikt 4,3 g, stift, mittstenarna med nagg på kuletterna.

Utrop: 27 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant 1,00 ct, R(E)/SI2, IGI certifikat 472179900, inneslutning som når ytan, briljantslipad diamant ca 0,33 ct, R(E)/SI2, IGI certifikat 520201592, längd 45 cm, vikt 3 g.

50 000 kr

Utrop: 55 000 kr