421 - 439 av 439
1...202122 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 29 december 2022

Klubbad för

Utrop: 8 500 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 28 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, TW-Cr/P, diameter på hänget 1,4 cm, ankar kedja 45 cm, vikt 2,1 g, diamanterna har håligheter samt små nagg.

Utrop: 6 200 kr

Utrop: 6 500 kr

COLLIER, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 3,00 ctv, ca River-TW/VVS-VS, längd 40 cm, vikt 177,1 g.

74 000 kr

Utrop: 76 000 kr

CARMOSÈÖRHÄNGEN, silver, briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW/VS, 16 briljantslipade diamanter ca 1,10 ctv, ca TW-W/VS-SI, diameter 11 mm, vikt 4,3 g, stift, några diamanter har nagg.

Utrop: 8 600 kr

PÄRLCOLLIER, femradig, odlade keshipärlor, lås och hänge i 18K guld med mabépärla, safir, syntetiska rubiner, grön glas och briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, höjd 38 mm, längd 45 cm, vikt 51,5 g, ena glaset har liten skada, diamanterna har nagg.

Utrop: 5 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, ovalslipad smaragd, briljantslipade diamanter 0,50 ctv enligt gravyr, ca TW/VS-SI, längd 42 cm, vikt 7,4 g.

Utrop: 6 600 kr

CARMOSÈÖRHÄNGEN, 18K vitguld, ovalslipad smaragd, 20 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW/VS-SI, stift, vikt 3,0 g.

Utrop: 6 600 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,35 ctv, ca W/VS, stl 18,5 mm, vikt 3,2 g, slitna fattningar.

4 300 kr

Utrop: 4 400 kr

RING, platina, smaragdslipad diamant 0,50 ct, TW(G)/VS2, GIA Report No 2146489630, 18 briljantslipade diamanter ca 0,19 ctv, ca TW-W/SI, stl 16,75 mm, vikt 4,4 g, GIA Diamond Dossier, stenkuvert.

Utrop: 17 000 kr

SMÖRHUNDAR, 6 st, silver, GAB, Stockholm 1946, längd 65 mm, totaltvikt 89,6 g.

Utrop: 800 kr

DIAMANT, briljantslipad 1,00 ct, TW(G)/IF, GIA Report No 5436219598, mått 6,41x6,45x3,89 mm, GIA certifikat, stenkuvert.

Utrop: 88 000 kr

DIAMANT, briljantslipad 1,00 ct, River(E)/IF, GIA Report No 2427525943, mått 6,34x6,40x4,00 mm, GIA certifikat, stenkuvert.

Utrop: 120 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 60 briljantslipade diamanter ca 1,22 ctv, ca Cr-Ca/SI-P, längd 40 cm, vikt 7,3 g.

Utrop: 6 900 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, ovalslipad, 0,56 ct, IGI certifikat 1L126449, förseglad.

Utrop: 500 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, ovalslipad, 0,50 ct, IGI certifikat F1H81600, förseglad.

400 kr

Utrop: 450 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, ovalslipad, 0,60 ct, IGI certifikat 1L128581, förseglad.

Utrop: 550 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, 0,50 ct, IGI certifikat 1L126928, förseglad.

400 kr

Utrop: 450 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, ovalslipad, 0,49 ct, IGI certifikat 1L124940, förseglad.

Utrop: 450 kr