181 - 200 av 417
1...91011...21 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 17 december 2022

Klubbad för

OLE LYNGGAARD, collier, Lotus, oxiderat sterlingsilver, kulor av ben, bärnsten, korall, turkos, labradorit, månsten, odlad pärla, längd 100 cm, vikt 8,3 g.

2 600 kr

Utrop: 2 500 kr

OLE LYNGGAARD, hänge, ekollon, delvis oxiderat sterlingsilver/18K guld, briljantslipad diamant ca 0,01 ct, ca TW/VS, design Charlotte Lynggaard, vikt 1,2 g.

2 000 kr

Utrop: 1 400 kr

OLE LYNGGAARD, hänge, sterlingsilver, löv, design Charlotte Lynggaard, höjd 30 mm, vikt 1,4 g.

550 kr

Utrop: 550 kr

OLE LYNGGAARD, hänge, Bird pendant, 18K guld/oxiderat sterlingsilver, vikt 2,1 g.

1 500 kr

Utrop: 1 100 kr

OLE LYNGGAARD, hänge, oxiderat sterlingsilver, löv, design Charlotte Lynggaard, höjd 65 mm, vikt 4,8 g.

1 200 kr

Utrop: 900 kr

Smycken Lås

OLE LYNGGAARD, lås, 18K guld/vitguld, blomma, briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, ca TW/VS, design Charlotte Lynggaard, vikt 5,0 g.

13 200 kr

Utrop: 5 000 kr

OLE LYNGGAARD, hänge, Sweet Drops, oxiderat sterlingsilver/18K guld, rutilkvarts, vikt 3,0 g.

3 700 kr

Utrop: 2 800 kr

OLE LYNGGAARD, hänge, 18K vitguld, Sweet drops, groda, vikt 4,6 g.

5 600 kr

Utrop: 4 400 kr

EFVA ATTLING, hänge, 18K guld, hjärta, mått 28x30 mm, vikt 3,9 g.

Utrop: 2 800 kr

CHAUMET, ring, liens evidence wedding band, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter 0,04 ctv, stl 18 mm, vikt 6,8 g, originaletui.

Utrop: 11 000 kr

RING, 18K guld, 8 briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 9,7 g.

Utrop: 5 200 kr

Smycken Lås

OLE LYNGGAARD, kullås, 18K guld, diamater 10,5 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 3 300 kr

OLE LYNGGAARD, collier, 8 -radigt hematit, dobbar, ej lås, längd 44 cm, ej märkt Lynggaard.

950 kr

Utrop: 1 000 kr

TORUN, halsring, sterlingsilver stämplad Torun och 925, vikt 22,1 g.

2 600 kr

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca TCr(I)/VS2, 8 briljantslipade diamanter ca 0,27 ctv, ca W/VS, stl 17,5 mm, vikt 5,3 g, natural vid rondisten, två av sidostenarna med nagg på rondisten.

Utrop: 13 200 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,45 ct, ca TCr(I)/SI1, 8 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-TCr/SI-P, stl 17,5 mm, vikt 4,8 g, några av de mindre diamanterna med nagg vid kuletten.

Utrop: 18 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 75 briljantslipade diamanter ca 2,29 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, längd 18 cm, vikt 9,7 g.

Utrop: 29 000 kr

TENNISARMBAND, 18K svartrodinerat guld, behandlade rosa safirer ca 2,62 ctv längd 17 cm, vikt 7,7 g.

Utrop: 12 200 kr

CARTIER, ring, 18K trefärgat guld, Trinity, stl 55 (16,5 mm), CN3851, vikt 16,3 g.

9 000 kr

Utrop: 10 200 kr

ROSA TAIKON, collier, sterlingsilver, signerad, Ytterhogdal 1996, diameter 38 mm, höjd 90 mm, längd 60 cm, vikt 35,9 g. (d)

8 000 kr

Utrop: 9 000 kr