461 - 480 av 506
1...23242526 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 17 november 2022

Klubbad för

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,25 ct, ca TW/VS, Bengt Hallberg, Köping 1984, stl 16 mm, vikt 1,7 g, diamanten har nagg på kuletten och inverterad natural vid rondisten.

Utrop: 2 800 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,25 ct enligt gravyr, ca TW/P, stl 17,5 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 2 200 kr

HÄNGE, 18K guld, stjärna, briljantslipade diamanter ca 0,07 ctv, vikt 1,6 g.

Utrop: 1 000 kr

ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,31 ctv, ca TW-W/SI-P, höjd 20 mm, vikt 3,5 g, diamanter med nagg.

Utrop: 3 300 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, ovalslipad smaragd ca 0,64 ct, 14 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW-TCr/P, höjd på hänget 1,6 cm, ankarkedja 41 cm, vikt 2,0 g, smaragden har inneslutningar som når ytan.

Utrop: 7 200 kr

COLLIER, färgade odlade sötvattenspärlor, lås i 14K guld, längd 44 cm, knutet, vikt 36,0 g.

Utrop: 550 kr

STIGBERT, ring, silver, bergkristall, Engelbert, Stockholm 1963, stl 16,5 mm, vikt 9,1 g.

550 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, 2-rader, färgad howlite, onyxkulor, lås samt detaljer i vitmetall, knutet, längd 52 cm.

Utrop: 300 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,71 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 16,25 mm, vikt 4,4 g.

11 200 kr

Utrop: 12 000 kr

ALLIANSRING, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TCr-Cr/SI, Sävsjö Guldsmeds 1998, stl 15,75 mm, vikt 3,6 g, enstaka diamanter har små nagg.

Utrop: 2 000 kr

PÄRLCOLLIER, färgade odlade sötvattenspärlor, lås i 18K guld, längd 43 cm, vikt 46,8 g, ej knutet.

Utrop: 450 kr

COLLIER, odlade sötvattenspärlor, färgade, olika storlekar och form, lås i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 66 cm.

Utrop: 325 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6,6-6,8 mm, lås i 18K guld, längd 39 cm, vikt 23,1 g.

Utrop: 1 700 kr

OLE LYNGGAARD, armband, rött läder, längd 35 cm.

550 kr

Utrop: 600 kr

ARMRING, sterlingsilver, innermått 6,5x6,5 cm, Kingdom of Gold, Umeå, vikt 33,3 g.

Utrop: 450 kr

RING, ca 12K guld, granat, rosenslipade diamanter ca 0,15 ctv, stl 17,5 mm vikt 4,3 g, granateen har mindre nagg, diamanterna har nagg, naturaler och skador.

Utrop: 2 800 kr

ENSTENSRING, 18K vitugld, briljantslipad diamant 0,27 ct, ca TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 2,0 g, nagg på kuletten.

Utrop: 4 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW/VS, G Dahlgren & Co, Malmö 1976, stl 17,5 mm, vikt 4,2 g, en diamant med skada.

Utrop: 5 500 kr

LUKTDOSA, silver, insats i grönt glas, William Comyns, London 1897, höjd 75 mm, totalvikt 89,6 g, glaset har nagg.

500 kr

Utrop: 550 kr

DOSA, silver, rund med lock, blå glasinsats, Magnus Ljungqvist, Kristianstad 1792, höjd 4,5 cm, diameter 7 cm, totalvikt 156 g, bucklor, gravyr.

950 kr

Utrop: 550 kr