1081 - 1100 av 1 184
1...545556...60 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 22 november 2022

Klubbad för

Sven Grandin (-) akvarell, 21,5x14,5cm, i ram.Ej visning

Utrop: 50 kr

Dag Pettersson (1939-) litografi, signerad och numrerad, 30,5x23,5cm, i ram.Ej visning

75 kr

Utrop: 100 kr

Gusty Olsson (1902-1976) Olja på pannå, signerad, 45,35cm, i ram.Ej visning

Utrop: 75 kr

Äggkoppar 6 st Höganäs Keramik höjd 4,5cm

275 kr

Utrop: 50 kr

En kaffekopp och en ljuslykta, Höganäs Kermik

Utrop: 50 kr

Kanna Rörstrand, modell Vallmo, höjd 19,5cm

75 kr

Utrop: 100 kr

Krus Rörstrand, höjd 12cm Ø16,5cm

150 kr

Utrop: 50 kr

Skål Kosta, signerad, höjd 8cm, Ø17cm

75 kr

Utrop: 75 kr

Mortel i mässing, No 3, Skultuna Messingsbruk, höjd 7,5cm

Utrop: 100 kr

Mortel i frostat glas, Sea Glasbruk, höjd 10,5cm

50 kr

Utrop: 50 kr

Väggreleif/tallrik Upsala Ekeby, design Mari Simmulsson, 24x15,5cm

150 kr

Utrop: 75 kr

Vas i glas, Pukeberg Glasbruk, design Birgitta Watz, höjd 22cm

Utrop: 125 kr

Vas, Royal Copenhagen, modell Blå Blomster, höjd 10,5cm

50 kr

Utrop: 75 kr

Cigarettkit, Bavaria Tirschenreuth, ca 1950-tal, ett fat med nagg

Utrop: 75 kr

Kaffekoppar 5 st, Upsala-Ekeby, design Eugen Trost, modell Zebra, med 2 st kaffefat naggade och spricka i, 2 kaffefat naggade

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

Gräddkanna och mjölkkanna, Upsala-Ekeby, modell Neptun, höjd 6,5 respektive 13,5cm

75 kr

Utrop: 100 kr

Mattallrikar 12st, Rörstrand, modell Grön Anna, Ø24cm

700 kr

Utrop: 125 kr

Djupa tallrikar 12st, Rörstrand, modell Grön Anna, Ø19,5cm

300 kr

Utrop: 100 kr

Skålar 6st, Rörstrand, modell Grön Anna, Ø16cm

550 kr

Utrop: 75 kr

Uppläggningsfat, Rörstrand, modell Grön Anna, 24x14,5cm

225 kr

Utrop: 50 kr