81 - 100 av 296
1...456...15 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 22 oktober 2022

Klubbad för

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 58 briljantslipade diamanter ca 4,22 ctv, ca W-TCa(H-L)/P, längd 18 cm, vikt 9,9 g, några enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 36 000 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, 72 briljantslipade diamanter ca 3,16 ctv, ca TW-TCa(G-L)/P, längd 18 cm, vikt 8,4 g, en diamant med skada samt några diamanter med nagg.

Utrop: 28 500 kr

TENNISARMBAND, 14K guld, 42 briljantslipade diamanter ca 4,83 ct ca TW/VVS-VS, längd 18 cm, vikt 15,2 g, några diamanter med skador och nagg.

31 500 kr

Utrop: 33 000 kr

RING, 18K vitguld, lapis lazuli, 65 briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, stl 17,25 mm, vikt 11,9 g, ringen har en inre ringskena, en diamant saknas.

Utrop: 5 500 kr

BROSCH, 18K guld, anka, rubiner, safir, 11 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv ca W/SI-P, vikt 8,9 g, nagg, skadad rubin.

4 600 kr

Utrop: 5 000 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, 108 briljantslipade diamanter ca 1,22 ctv, ca TW-Cr(G-J)/SI-P, längd 18 mm, vikt 5,7 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 13 400 kr

HÄNGE, 18K guld, droppslipad citrin ca 15,0 ct, 3 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, höjd 31 mm, vikt 13,1 g, en diamant med skada.

5 500 kr

Utrop: 6 200 kr

HELALLIANSRING, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,85 ctv, ca W/VS-SI, stl 17 mm, vikt 4,7 g, enstaka diamant med skada.

Utrop: 7 700 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,40 ct, ca W/SI, ca 4 briljantslipade diamanter ca 0,04 ctv, ca W/VS-SI, Fancy Guld & Juveler, Ängelholm 2009, stl 16,5 mm, vikt 9,1 g, gravyr, nagg på kuletten.

Utrop: 8 800 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 12 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW/VS, stl 16,5 mm, vikt 3,3 g, gravyr.

Utrop: 4 400 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,62 ct, TW(F)/SI2, inskription GIA 6157451346, stl 15,5 mm, vikt 3,5 g, gravyr.

Utrop: 16 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 27 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW/VS-P, stl 16 mm, vikt 2,5 g, gravyr.

7 000 kr

Utrop: 7 700 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld, 2 enkelslipade diamanter ca 0,04 ctv, ca TCr/SI, Kaplans i Stockholm 1967, vikt 16,6 g.

Utrop: 8 600 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,75 ct, ca TCa(K)/skada på rondist/paviljong inneslutning som når ytan, 114 åttkantslipade diamanter ca 1,30 ctv, ca ca stl 17,25 mm, vikt 7,4 g, en diamant saknas, några stenar med skada.

5 400 kr

Utrop: 5 700 kr

RING, 18K vitguld med blå safirer 1,43 (1,15+0,28) ctv,42 briljanter 0,28 ctv, TW(G)/VS, storlek 16,5 mm

Utrop: 9 900 kr

RING, 18K vitguld med 3 blå safirer 1,46 ctv 32 briljanter 0,49 ctv W/SI, storlek 16,25 mm

Utrop: 10 000 kr

RING, 18K vitguld med rubin 0,65 ctv 19 briljanter 0,06 ctv W/VS, storlek 16,75 mm , vikt 2,2 g

3 000 kr

Utrop: 3 200 kr

TRESTENSRING, 18K vitguld, 3 briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca TW/VS-SI, storlek 17,75 mm, vikt 3,1 g, stämplad Visconti.

Utrop: 5 800 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,85 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, stl 18 mm, vikt 5,2 g, en av diamanterna har nagg vid kuletten, i övrigt har 2 diamanter mindre nagg vid kuletterna.

Utrop: 9 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, stl 19,5 mm, vikt 2,6 g, några diamanter har mycket små nagg vid kuletterna, rodiering har börjat släppa på ringskenan.

Utrop: 8 000 kr