221 - 240 av 296
1...111213...15 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 22 oktober 2022

Klubbad för

HÄNGE, 18K guld, elefant, briljantslipad diamant ca 0,02 ct, ca TW/VS, mått 18x23 mm, vikt 10,9 g.

5 500 kr

Utrop: 6 200 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, droppslipad diamant 1,00 ct, River(E)/SI2, IGI certifikat 432011840, 18 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, längd 41,5 cm, vikt 2,9 g.

Utrop: 41 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, platina/silver, gammalslipad diamant ca 0,50 ct, gammalslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, onyx, kedja i 18K vitguld, längd 50 cm, vikt 6,2 g, enstala diamanter med skador och nagg.

Utrop: 29 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, ametsiter, skruvmekanism, höjd 38 mm, vikt 12 g.

Utrop: 5 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, turkos emalj, 8 prinsesslipade diamanter ca 0,97 ctv, ca W/VS, Boglietti, Italien, höjd 21 mm, vikt 13,6 g, stift/clips, emaljskada.

Utrop: 11 800 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 77 briljantslipade diamanter ca 2,26 ctv, ca TW-TCr/SI, längd 17 cm, vikt 7,4 g.

Utrop: 21 000 kr

RING, platina, smaragdslipad diamant 0,50 ct, TW(G)/VS2, GIA Report No 2146489630, 18 briljantslipade diamanter ca 0,19 ctv, ca TW-W/SI, stl 16,75 mm, vikt 4,4 g, GIA Diamond Dossier, stenkuvert.

Utrop: 17 600 kr

TENNISARMBAND, 18K svartrodinerat guld, svarta diamanter ca 4,20 ctv, längd 18 cm, vikt 9,5 g.

15 400 kr

Utrop: 16 600 kr

CARMOSÈÖRHÄNGEN, 18K vitguld, safirer, briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, TW-W/VS-SI, stift, vikt 2,6 g.

4 000 kr

Utrop: 4 400 kr

CARMOSÈHÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, safir, 12 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 42 cm, vikt 4,5 g.

4 200 kr

Utrop: 4 400 kr

RING, 18K guld, mittsten en briljant ca 0,16 ct, ca TW/VS, samt 10 briljanter ca 0,16 ctv, ca TW/VS, stl 17 mm, vikt 5,3 g, stämplad GHA.

Utrop: 4 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW/P, 24 briljantslipade diamanter ca 0,13 ctv, ca TW-TCr/P, diameter 5 mm, stift, vikt 1,1 g, ett fåtal diamanter med små nagg.

Utrop: 6 200 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, ovalslipad diamant ca 0,20 ct, ca W/P, 14 briljantslipade diamanter ca 0,13 ctv, ca TW-TCr/P, höjd på hänget 1,2 cm, ankarkedja 46 cm, vikt 1,8 g, ett fåtal diamaner med inneslutningar som når ytan.

Utrop: 7 500 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,70 ct, TCr(I)/SI2, brun ton, tunn rondist.

Utrop: 8 900 kr

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ovalslipade akvamariner ca 1,19, 40 briljantslipade ca 0,20 ctv, ca TW-TCr/P, höjd 9 mm, stift, vikt 2,7 g, akvamarinen har nagg, ett fåtal diamanter med inneslutningar som når ytan.

Utrop: 7 200 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, smaragdslipad akvamarin ca 0,96 ct, 18 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-TCr/P, höjd på hänget 1,4 cm, ankarkedja 46 cm, vikt 2,3 g, akvamarinen har små nagg, ett fåtal diamanter med inneslutningar som når ytan.

Utrop: 5 500 kr

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ovalslipade blå safirer ca 1,53 ctv, 32 briljantslipade diamanter ca 0,29 ctv, ca TW-Cr/P, höjd 8 mm, stift, vikt 2,7 g, ena safiren har nagg, ett fåtal diamanter med inneslutningar som når ytan.

Utrop: 9 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 rundslipade rubiner ca 1,16 ctv, 32 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-TCr/P, diameter 7 mm, stift, vikt 2,1 g, rubinerna har inneslutningar som når ytan, någon diamant med litet nagg.

Utrop: 6 200 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 3 briljantslipade diamanter ca 0,88 ctv, ca Cr-TCa(J-L)/VS, höjd 17 mm, vikt 1,1 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 8 600 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade och baguetteslipade diamanter ca 3,00 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl ca 17,5 mm, vikt 16,0 g, en baguetteslipad diamant trasig, en briljant saknas, diamanter med nagg, svaga fattningar.

9 000 kr

Utrop: 10 000 kr