461 - 480 av 486
1...232425 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 13 oktober 2022

Klubbad för

Fat 2st Wexiö guld Gustafsberg Porslin 27cm

375 kr

Utrop: 50 kr

Soppslevar 2st S830 brv:106g med träskaft

250 kr

Utrop: 275 kr

Tavla Oljemålning Angelica WIIK signerad samt deterad 1993 ca105x73cm Visas och hämtas hos Sefina på Bergsgatan 1, Malmö. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

9 100 kr

Utrop: 5 000 kr

Ljusstakar 2st mässing höjd:14,5cm bredd:10,5cm

375 kr

Utrop: 50 kr

Tavla Tryck/färglitografi, Vinettikett, Mouton Rotchild i ram ca 51x62cm Visas och hämtas hos Sefina på Bergsgatan 1, Malmö. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

25 kr

Utrop: 100 kr

Tavla Tryck/färglitografi, vinetikett, Mouton Rotchild i ram, ca52x65cm Visas och hämtas hos Sefina på Bergsgatan 1, Malmö. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

25 kr

Utrop: 100 kr

Mattor Övrigt

Matta handknuten, Kashmar ca 290x204, kvitto från stockholmsauktionsverk Visas och hämtas hos Sefina på Bergsgatan 1, Malmö. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

1 600 kr

Utrop: 4 000 kr

Mattor Övrigt

Matta handknuten Kirman med fläckar Visas och hämtas hos Sefina på Bergsgatan 1, Malmö. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

1 700 kr

Utrop: 2 400 kr

Mattor Övrigt

Matta handknuten kirmanmönster Visas och hämtas hos Sefina på Bergsgatan 1, Malmö. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

1 300 kr

Utrop: 1 000 kr

Porslin Ljushållare

Ljusstakar ett par Royal Copenhagen Blå blomst nr. 1711 höjd:9cm

75 kr

Utrop: 50 kr

Kaffekanna med lock Royal Copenhagen blå blomst nr. 1517 höjd:22cm

75 kr

Utrop: 50 kr

Sockerskål med lock Royal Copenhagen Blå blomst nr.1678 höjd:10cm Ø10cm

100 kr

Utrop: 50 kr

Kanna Royal Copenhagen blå blomst nr. 8027 höjd:11,5cm

50 kr

Utrop: 50 kr

Kanna Royal Copenhagen blå blomst nr.1535 höjd;7,5cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Fat Royal Copenhagen blå blomst nr. 1605 Ø7cm

Utrop: 50 kr

Fat Royal Copenhagen blå blomst nr. 8255 Ø13cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Skål med lock Royal Copenhagen blå blomst nr. 8563 höjd:10cm

50 kr

Utrop: 50 kr

Kaffekopp med fat Royal Copenhagen blå blomst nr. 1549 (Koppar 12st, fat 12st)

175 kr

Utrop: 50 kr

Assietter 11st Royal Copenhagen blå blomst nr.1625 Ø17cm

325 kr

Utrop: 50 kr

Örhängen ett par 18K 22,9g med diamanter 32xca0,02ct och mabépärla 22x16mm

Utrop: 9 500 kr