301 - 320 av 707
1...151617...36 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 25 oktober 2022

Klubbad för

Halskedja 18K, 2,0g, Pansar, 36 cm, springlås.

Utrop: 1 200 kr

Guldtacka, 999,9/1000, finguld 20,0g, Valcambi Suisse, nr: AA028935, bruten förpackning.

Guldtacka, 999,9/1000, finguld 20,0g, PAMP Suisse, nr: C086935, bruten förpackning.

Hänge 18K 1,2g, höjd 3,3 cm (inkl. ögla), bredd 18 mm, Hallberg

Utrop: 950 kr

Örhängen, ett par 18K brv 1,4g, vita stenar, med stopper i gummi/18K

Utrop: 950 kr

Kedja Pansar 18K 3,4g, längd 49 cm, bredd 1 mm, springring

Utrop: 2 400 kr

Ring 18K vitguld brv 3,5g Ø17, med pärla, repor/slitage

Utrop: 1 600 kr

Tissot, Seastar, 33,5 mm, 18K guld, kvarts, plexiglas, datum, band i S925 silver med guldpläterade detaljer, viklås, företagsgravyr med årtal, gott skick, mindre repor -glas/boett/band, bruttovikt 77,4 gram

Utrop: 5 000 kr

Klackring 18K brv 8,7g Ø21¾, med svart sten, gravyr

Utrop: 3 800 kr

Musikinstrument Träblås

Tvärflöjt, DiMavery, nr. A159, C flöjt, silverpläterat (nickelsilver), tillverkad i Tyskland, i väska.Ej visning

Utrop: 425 kr

Alexander Tolstoy (1895-1969), motiv av sittande flicka, signerad A. Tolstoy, olja på duk, 73x64 cm, inklusive ram.Visas och hämtas hos Sefina Göteborg; Rosenlundsgatan 4. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning

Utrop: 1 800 kr

Handväska, Louis Vuitton, Rivoli PM, Damier Ebene Canvas, CA2165, med axelrem, med kvitto från Delicate Vintage, dustbag ej original

8 700 kr

Utrop: 9 000 kr

Kläder Övrigt

Solglasögon, Ray ban, Aviator Large Metal, L2846, 62014, guldfärgade bågar, grönt glas, etui, putsduk, bruksslitage

500 kr

Utrop: 600 kr

Konst Skulpturer

Skulptur, "Lyftet", Henry Gustafsson (1943-2005), tenn/sten, signerad, gravys "Santa Maria", höjd: 9,5g

425 kr

Utrop: 500 kr

Örhängen, ett par 18K 2,6g, bucklor/skador

Utrop: 1 300 kr

Kedja Cordell S925 17,3g, "diamantslipad 8-kant Cordell", längd 70,5 cm, bredd 2 mm, karbinhakelås, Balestra, importstämplad

250 kr

Utrop: 300 kr

Pärlcollier, doserad, bruttovikt 10,6 gram, med lås i 18K, längd ca 49 cm, pärlor Ø 2 - 6 mm

650 kr

Utrop: 600 kr

Pärlcollier, doserad, brv 5,4g, med lås i 18K tvåfärgad, längd ca 39 cm, pärlor Ø 2 - 5 mm

400 kr

Utrop: 475 kr

Smycken Pärlarmband

Pärlarmband, brv 2,4g, med lås i 18K vitguld, längd ca 16 cm, pärlor Ø 2 mm, varav en 6 mm

Utrop: 475 kr

Örhängen, ett par 18K brv 4,7g, med skruvstopp, knappformade pärlor Ø 10 mm, Hildinger A, Stockholm , 1920

1 300 kr

Utrop: 1 600 kr