Avslutad | Pant – Tisdag 25 oktober 2022
Guldtacka, 999,9/1000, finguld 20,0g, Valcambi Suisse, nr: AA028935, bruten förpackning.
Visa varaSmycken Övriga
Guldtacka, 999,9/1000, finguld 20,0g, PAMP Suisse, nr: C086935, bruten förpackning.
Visa varaKlockor Tissot
Tissot, Seastar, 33,5 mm, 18K guld, kvarts, plexiglas, datum, band i S925 silver med guldpläterade detaljer, viklås, företagsgravyr med årtal, gott skick, mindre repor -glas/boett/band, bruttovikt 77,4 gram
Musikinstrument Träblås
Tvärflöjt, DiMavery, nr. A159, C flöjt, silverpläterat (nickelsilver), tillverkad i Tyskland, i väska.Ej visning
Alexander Tolstoy (1895-1969), motiv av sittande flicka, signerad A. Tolstoy, olja på duk, 73x64 cm, inklusive ram.Visas och hämtas hos Sefina Göteborg; Rosenlundsgatan 4. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning
Handväska, Louis Vuitton, Rivoli PM, Damier Ebene Canvas, CA2165, med axelrem, med kvitto från Delicate Vintage, dustbag ej original
Kläder Övrigt
Solglasögon, Ray ban, Aviator Large Metal, L2846, 62014, guldfärgade bågar, grönt glas, etui, putsduk, bruksslitage
Konst Skulpturer
Skulptur, "Lyftet", Henry Gustafsson (1943-2005), tenn/sten, signerad, gravys "Santa Maria", höjd: 9,5g
Kedja Cordell S925 17,3g, "diamantslipad 8-kant Cordell", längd 70,5 cm, bredd 2 mm, karbinhakelås, Balestra, importstämplad
Pärlcollier, doserad, bruttovikt 10,6 gram, med lås i 18K, längd ca 49 cm, pärlor Ø 2 - 6 mm
Pärlcollier, doserad, brv 5,4g, med lås i 18K tvåfärgad, längd ca 39 cm, pärlor Ø 2 - 5 mm
Smycken Pärlarmband
Pärlarmband, brv 2,4g, med lås i 18K vitguld, längd ca 16 cm, pärlor Ø 2 mm, varav en 6 mm