Avslutad | Pant – Tisdag 25 oktober 2022
Breitling Colt Chronograph Atomatic, referensnr: A1338811/C914, Serienr: 2788252, Ø44, stål , 1st extra länkbit, professionallänk III, cert 2017-09, box, ytterkartong, 2st böcker, chonometre test, 2st kvitto tycktest 220414
Klockor LIP
Rolex, Oyster Perpetual, Submariner, 40 mm, stål, ref. 114060, snr. 16CL5482, cal 3130, automatisk, safirglas, svart keramisk ring (Cerachrom), Fliplocklänk, kortad, extra länkbitar medföljer, viklås, manual, tag, skydsring, cert, -16, box, ytterkartong
Breitling, for Bentley 6,75, 49 mm, stål, cal 44 B (ETA 2892 A2), serie nr. 2158476, ref nr. A44362, kronograf, automatisk, safirglas, stort datum, Speedlänk, kortad, + extra länbitar, viklås, krono-cert, cirka 07, manual, tag, box (skadad), ytterkartong
Klockor Heuer
TAG HEUER, Formula 1, stål/titankarbid, 43 mm, kvarts, "Tachymetre", referens nummer. CAZ1010.BA0842, boett nummer. CAZ1010, serie nr. WZY3641 kronograf, safirglas, datum, stålarmband med viklås, repor/nagg - glasring
Police, stål, 45 mm, kvarts, datum, referens nummer. 10100J, läderarband med bygelspänne i stål, bruksslitage
Cruiser Endurance, stål, 40 mm, kvarts, dag/datum, referens nummer. 5762, läderarband med bygelspänne i stål
Kedja Ankarlänk 18K 21,2g, längd 61 cm, bredd 3 mm, karbinhakelås, Balestra / Svedbom
Kedja Ankarlänk 18K 16,0g, längd 62 cm, bredd 2 mm, karbinhakelås, Balestra / Svedbom
Kedja doserad X-länk 18K 29,4g, längd 44,5 cm, bredd 3 - 8 mm, kistlås, Örns Juvelatelje, Göteborg, 1962
Kedja Ankar 18K 13,4g, längd 51 cm, bredd 2 mm, karbinhakelås, Guld Carlsen, Sundsvall
Hänge 18K 5,0g, "tacka", höjd 2,5 cm (inkl. ögla), bredd 7 mm, Bengt Hallberg Guldsmide, Köping, 1987
Solitärring 18K 3,4g Ø18, med diamant 1x ca 0,28ct, W/Si, gammalslipad, tillverkad av Nils Widberg, Helsingborg, 1963