1021 - 1040 av 1 115
1...515253...56 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 27 september 2022

Klubbad för

Fat Linnea Borealis Carl von Linne, 17,5x17,5cm

125 kr

Utrop: 50 kr

Gallerfat/Väggtalrikar porslin Fyrklövern Schumann Arzberg med genombrutet mönster, Ø185mm

50 kr

Utrop: 75 kr

Sopptallrikar Rörstrand 23st gulddekor Ø250mm

350 kr

Utrop: 125 kr

Assietter Rörstrand 10st Ø175mm

125 kr

Utrop: 75 kr

Fat Rörstrand 2st längd: 26cm bredd: 170mm

125 kr

Utrop: 75 kr

Efterrättstallrikar Rörstrand 12st Gulddekor Ø210mm

225 kr

Utrop: 75 kr

Mattallrikar Rörstrand 12st Gulddekor Ø240mm

375 kr

Utrop: 75 kr

Fat Rörstrand 2st Gulddekor Längd: 24cm bredd: 145mm

75 kr

Utrop: 75 kr

Karoff Rörstrand Gulddekor Längd: 28,5cm bredd: 200mm

75 kr

Utrop: 75 kr

Såsskål Rörstrand Gulddekor Längd: 16cm bredd: 115mm

50 kr

Utrop: 50 kr

Såsskål Rörstrand Gulddekor Längd: 24,5 bredd: 117mm

Utrop: 50 kr

Mjölk/saftkanna Rörstrand Gulddekor Höjd: 130mm

50 kr

Utrop: 75 kr

Uppläggningsfat 2st Rörstrand Gulddekor Längd: 36,5-31,5cm bredd: 25-21cm

100 kr

Utrop: 75 kr

Kakfat med lock kristall 21,5cmx17cm

225 kr

Utrop: 75 kr

Servis Rörstrand Rosanna 11st kaffekoppar, 12st kaffefat, 11st assietter, 1st kakfat, 1st sockerskål

225 kr

Utrop: 200 kr

Glas skål Glimma Glasbruk Ø24cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Kurt Heinonen (1915-1983) Olja på duk "Smögen" 96x45cm, med lampa.Ej visning

Utrop: 750 kr

Musikinstrument Övrigt

Banjo Washburn i hårdfodral, saknar en sträng.Ej visning

1 600 kr

Utrop: 1 200 kr

Elgitarr Ibanez RG-series ref:RG359MZ srn:110128991, i hårdfodral, bruk slitage.Ej visning

2 300 kr

Utrop: 2 800 kr

Armband 18K tvåfärgad med diamanter 1xca0,16ct och 11xca0,05ct , Längd:23cm, Bredd:8mm

29 500 kr

Utrop: 35 000 kr