101 - 120 av 483
1...567...25 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 augusti 2022

Klubbad för

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca W/SI, stl 18,25 mm, vikt 5,0.

2 900 kr

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade och åttkantslipade diamanter ca 0,47 ctv, ca TW/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 6,2 g, enstaka diamanter med nagg.

4 200 kr

Utrop: 4 400 kr

BROSCH, 18K vitguld, 3 åttkantslipade diamanter ca 0,03 ctv, mått 26 x 16 mm, vikt 4,9 g, går att hänga på ett hänge.

Utrop: 2 600 kr

COLLIER, south sea pärla, vajer, pärla ca 12,7 mm, längd 42 cm.

Utrop: 1 400 kr

Ädelstenar Pärlor

PÄRLA, tahiti, 16,0 mm, vikt 5,7 g, ej borrad.

1 100 kr

Utrop: 550 kr

Ädelstenar Pärlor

PÄRLA, tahiti, 13,2 mm, vikt 3,2 g, ej borrad.

1 100 kr

Utrop: 350 kr

DIAMANT, prinsesslipad 0,70 ct, ca River(E)/SI1, flera extra fasetter.

Utrop: 11 500 kr

COLLIER, fasetterade kulor av onyx, lås i förgyllt sterlingsilver, längd 50 cm, knutet, vikt 76,5 g.

Utrop: 900 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,22 ct enligt gravyr, ca W/VS, stl 16 mm, vikt 1,8 g, gravyr, kulettfasett.

2 100 kr

Utrop: 2 200 kr

STIGBERT, 18K guld, grön sten, Engelbert, Stockholm 1956, stl 17,75 mm, vikt 3,9 g.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

STIGBERT, ring, 18K guld, ametist, åttkantslipade diamanter, Stockholm 1949, stl 17,25 mm, vikt 4,7 g, skev ringskena.

Utrop: 2 800 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,20 ct, ca TW/SI, stl 18,5 mm, vikt 3,3 g.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

DIAMANT, trapetsslipad 0,69 ct, ca TW/VVS, mått 5,71 x 4,23 x 3,06 mm, tjock rondist, stora extra fasetter, inverterade naturaler på två hörn och litet nagg i ena hörnet.

5 700 kr

Utrop: 5 500 kr

COLLIER, 4-rader, koraller, lås i silver, längd 56 cm, vikt 40,7 g.

Utrop: 450 kr

RING, 18K rodinerat guld, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 19 mm, vikt 3,9 g.

Utrop: 2 800 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserat, lås i sterlingsilver, längd 45 cm, knutet, vikt 13,2 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 7,0-7,5 mm, lås i silver, längd 70 cm, knutet, vikt 46,7 g, några pärlor med skador.

Utrop: 1 700 kr

GEORG JENSEN, hänge, Möbius, sterlingsilver, vikt 2,2 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

EFVA ATTLING, hänge, Carpe Diem, sterlingsilver, vikt 4,2 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

EFVA ATTLING, örhängen, Bricks, sterlingsilver, stift, vikt 2,7 g.

Utrop: 400 kr