461 - 480 av 483
1...232425 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 augusti 2022

Klubbad för

ENSTENSHÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,20 ct, ca W/VS, längd 39 cm, vikt 3,2 g, skadat hänge.

Utrop: 3 000 kr

PANDORA, armband, 14 berlocker, längd 19 cm, vikt 59,2 g.

Utrop: 1 700 kr

PANDORA, armband, sterlingsilver, 2 berlocker i kombination med säkerhetskedja, 14 berlocker och 2 klämstopp, emalj, längd 18 cm, vikt 69,5 g.

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,20 ct ca W/SI, stl 17,25 mm, Guldbolaget i Bergkvara, vikt 2,7 g, nagg på kuletten.

Utrop: 2 700 kr

COLLIER, sterlingsilver, lapis lazuli, Mexiko, innermått 12,5 x 11,7 cm, öppningsbar, vikt 115,7 g.

Utrop: 800 kr

ARMBAND, förgyllt silver, granater, längd 18 cm, vikt 24,7 g, säkerhetskedja.

700 kr

Utrop: 550 kr

GEORG JENSEN, hänge, Daisy, förgyllt silver, vit emalj, diameter ca 18 mm, vikt 2,8 g.

375 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, ovalslipade safirer, åttkantslipade diamanter ca 0,03 ctv, vikt 1,5 g, stift, saknar snurrebussar.

800 kr

Utrop: 900 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 12 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-TCr/VS, Juvel-Magnus, Göteborg 1970, stl 17 mm, vikt 4,3 g, en diamant är skadad.

Utrop: 3 300 kr

BROSCH, 18K guld, emalj, delfin, längd 25 mm, vikt 4,4 g.

Utrop: 2 200 kr

Smyckestillbehör Övrigt

LUPP, gulmetall, ca 10 x förstoring, 30 x 21 mm, plastetui.

Utrop: 300 kr

COLLIER, sterlingsilver, rökkvarts, Pilgrim, längd 160 cm, vikt 170,8 g, påse.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 22 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, stift, diameter 6,5 mm, vikt 1,9 g, en mindre diamant med nagg på kuletten.

Utrop: 7 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld/vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,05 ct, stift, vikt 2,1 g.

Utrop: 1 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, droppslipade blå safirer, 2 briljantslipade diamanter ca 0,02 ctv, stift, vikt 1,1 g.

Utrop: 1 300 kr

RING, 18K vitguld, 37 baguette- och briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-Cr(G-J)/SI-P, stl 16,5 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 4 000 kr

HÄNGE/KEDJA, silver, onyx, markasiter, längd 60 cm, vikt 18,4 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,25 ct, ca Cr(J)/SI, briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca W-Cr/VS, stl 17 mm, vikt 3,7 g, diamanter med nagg på kulett.

Utrop: 4 200 kr

DESSERTBESTICK, 17 delar, nysilver, 6 fruktgafflar, 6 fruktknivar, 5 serveringsbestick, totalvikt 665,9 g, monogram, delvis i rostfritt stål, i linda.

Utrop: 900 kr

Ädelstenar Safirer

BLÅ SAFIR, ovalslipad 1,89 ct, inneslutningar som når ytan.

750 kr

Utrop: 800 kr