441 - 460 av 483
1...22232425 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 augusti 2022

Klubbad för

ALLIANSRING, 18K guld, 7 st åttkantslipade diamanter enligt gravyr 0,16 ctv, stl 17,75 mm, Stockholm 1935, vikt 3,2 g, flera nagg.

Utrop: 2 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor ca 9 - 9,5 mm, stift.

Utrop: 1 700 kr

COLLIER, korall, lås i gulmetall, längd 47 cm, vikt 36,8 g.

Utrop: 750 kr

COLLIER, bärnsten, längd 65 cm, vikt 58,5 g.

Utrop: 425 kr

COLLIER, bärnsten, längd 43,5 cm, vikt 31,3 g.

Utrop: 425 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca W/P, hjärtan, höjd 5,8 mm, vikt 1,7 g, stift.

Utrop: 4 500 kr

COLLIER, bärnsten, längd 57 cm, vikt 52,6 g.

Utrop: 650 kr

COLLIER, korall, lås i gulmetall, längd 38 cm, vikt 18,8 g.

275 kr

Utrop: 325 kr

COLLIER, bärnsten, längd 66 cm, vikt 45,0 g.

Utrop: 500 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor, ca 8 - 8,5 mm, vikt 2,5 g, stift.

Utrop: 1 400 kr

HÄNGE MED KEDJA, silver/18K guld, cabochonslipad turmalin, glas, åttkantslipade diamanter, hängets höjd 30 mm inklusive ögla, längd 45 cm, vikt 7,8 g.

4 000 kr

Utrop: 4 400 kr

RING, 14K guld, rubin, 13 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-TCr/P, vändbar, stl 20,5 mm, vikt 5,1 g, rubin med sprickor samt inneslutningar som når ytan, några diamanter med nagg.

2 500 kr

Utrop: 2 500 kr

RING, 18K vitguld, troligen odlad pärla 9,9 mm, Göteborg 1956, stl 17,25+ mm, vikt 4,0 g.

Utrop: 2 200 kr

DEKORATION, silver, ren, Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1968, höjd 27 mm, vikt 11,6 g, gravyr.

300 kr

Utrop: 350 kr

ENSTENSRING, 18K guld / vitguld, briljantslipad diamant ca 0,10 ct ca W/VS, stl 16,5 mm, Iduna, vikt 3,6 g.

Utrop: 2 300 kr

5 DIAMANTER, prinsesslipade, 0,88 ctv, River-TCa/VS-P, nagg och små skador.

1 800 kr

Utrop: 1 500 kr

RING, silver, cabochonslipad ametist, stl 16,75 mm, vikt 14,8 g, storleksändrad, inneslutning som når ytan.

Utrop: 900 kr

RING, 18K guld, heliodor ca 15,00 ct, stl 17 mm, vikt 9,5 g, heliodoren har nagg.

RING, 18K guld, 4 prinsesslipade och 6 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv ca W/SI, stl 16,5 mm, vikt 3,8 g.

Utrop: 2 500 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,47 ct, TW/SI, 5,14-4,92x3,02 mm, nagg på rondisten och stora inverterade naturaler på och vid rondisten.

3 500 kr

Utrop: 3 800 kr