Avslutad | Pant – Tisdag 3 maj 2022
Playstaion 4, 500Gb, modellnr: CUH-7216B, Sn: 4-742-971-01, med 2 kontroller & kablage
Konstglas båt, Kosta Boda, signerad: Bertil Vallien 005831-95, längd: 17,5cm, med träställ
Skål, Stig Lindberg (1916-1982) för Gustavsberg, fajans, dekor, längd: 35cm, märkt med studiohand, G-studion, fajansmålare: Sigrid Richter
Vas med hänkel, Stig Lindberg (1916-1982) för Gustavsberg, fajans, dekor, höjd: 24cm, studiohand, G-studion, fajansmålare: Beth Macdonald, glasyrkrackelering insida samt hänkel
Fat, Stig Lindberg (1916-1982) för Gustavsberg, fajans, dekor, längd:32cm, märkt med studiohand, G-studion, fajansmålare: Giovanni Pugno
Fat lövformat, Stig Lindberg (1916-1982) för Gustavsberg, fajans, dekor, längd: 20cm, märkt med studiohand, G-studion, fajansmålare: Osvaldo Delladonne
Fat lövformat, Stig Lindberg (1916-1982) för Gustavsberg, fajans, dekor, längd: 31cm, märkt med studiohand, G-studion, fajansmålare: Marianne Preissler
Cykel dammodell, Cresent, 3 växlar, trasig handbroms, ramnr:WBK815909S, sliten, visas och hämtas på Sefina i Uppsala, betalning görs via Kaplans