181 - 196 av 196
1...8910 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 2 april 2022

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Ref nr. 69173, Serie nr. X285346, Cal 2135, Verk nr. 2109614, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, utbytta visare (Luminova), diamanturtavla (10 st. 8/8), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523D.18-R9/468 B, cert, februari 1993, box.

37 500 kr

Utrop: 38 000 kr

LOYAL, Chronographe Suisse, Antimagnetic, Cal Landeron 51, Boett nr. 6115, kronograf (nollställer ej korrekt), herrur, 37 mm, 18K guld, manuell, plexiglas (skadat), skadad urtavla/visare, skadad krona (se fördjupad info), skadad boett (se bild), läderband, ca 1955.

Utrop: 2 700 kr

ZAIS WATCH, "Telemetre", Cal Venus, enknappskronograf (defekt), herrur, 30 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt (lös krona/ställaxel), OBS: delar i urverket saknas, bucklor, fasta bandstift, ca 1930.

4 100 kr

Utrop: 3 800 kr

BRITIX, Chronographe Suisse, Antimagnetic, Cal Landeron 248, Boett nr. 597, kronograf (nollställer ej korrekt), herrur, 37,5 mm, 18K guld, manuell, plexiglas (skadat), skadad urtavla, skadad boett (se bilder), läderband, ca 1955.

3 000 kr

Utrop: 2 800 kr

Utrop: 50 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel Chronograph, Extreme Black, Cal SS G3 (ETA 7750), Serie nr. 116, kronograf, herrur, 44,2 mm, svart DLC (Diamond Like Carbon) på stål, automatisk, safirglas (repor), datum, glasbaksida, läderband, originalspänne, cert, januari 2010, box, ytterkartong.

Utrop: 12 000 kr

LONGINES, "Sei Tacche", herrur, 33 mm, Cal 12.68Z, Serie nr. 8254380, Boett nr. 5714 / 1, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1951.

4 100 kr

Utrop: 3 300 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 16000, Serie nr. 9126037, Cal 3035, Verk nr. 1636830, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, Oysterlänk, viklås (1999), Ref nr. 78360-X5/558 B, ca 1985.

33 500 kr

Utrop: 33 300 kr

JAEGER-LE COULTRE, Master Control Geographic, Cal 929/3, Verk nr. 2847351, Serie nr. 167, Ref nr. 142.840.927, Boett nr. 142.8.92.S, herrur, 38 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, världstidvisning, gångreservsindikator, glasbaksida, utbytt bezel-ring, läderband, viklås, servad oktober 2021, ca 1998.

38 500 kr

Utrop: 37 000 kr

BREITLING, Antares World, Cal 32 (ETA 2893-2), Serie nr. 0311, Ref nr. B32047, herrur, 38 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, utbytt urtavla/visare, Pilotlänk (stål), viklås, Ref nr. T2294, servad november 2021, ca 1994.

14 200 kr

Utrop: 14 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Chronometer, Ref nr. 116000, Serie nr. 603N8166, Cal 3130, Verk nr. 481G1887, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 70200A-K8X/J2N, cert, december 2016, box, ytterkartong.

51 000 kr

Utrop: 44 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Cosmograph Daytona, Chronometer, Ref nr. 116523, Serie nr. Z585925, Cal 4130, Verk nr. C 0283551, Boett nr. 2100, kronograf, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, Oysterlocklänk, viklås (Easylink), Ref nr. 78493-EO1/OP, ca 2007, box, ytterkartong.

150 000 kr

Utrop: 136 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft=300m, Swiss-T<25), Chronometer, s.k. "Fat Four", Ref nr. 16613, Serie nr. X522434, Cal 3135, Verk nr. 3 8896686, Boett nr. 16610, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg/repor), datum, skadade visare, skadad klickring till dykring, Fliplocklänk (se bild), viklås (skadat stift), Ref nr. 93153-18-S5/401 B, ca 1994.

75 000 kr

Utrop: 79 000 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 285, Serie nr. 18465213, Ref nr. CK 14390, Boett nr. 14390-61-SC (CSP), herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, renoverad urtavla/visare, skadad urtavla, läderband, ca 1961, box.

3 000 kr

Utrop: 2 300 kr

Klockor Eterna

ETERNA, herrur, 36,5 mm, Cal 852 U, Serie nr. 4367500, Boett nr. 3889699, stål, manuell, plexiglas, renoverade visare, läderband, ca 1957.

Utrop: 7 400 kr

Klockor Gucci

GUCCI, Twirl, Ref nr. 366, Boett nr. 0014335, damur, 21-26 mm, doublé, quartz, safirglas, integrerat läderband, ca 2000, box (ej komplett), ytterkartong.

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr