61 - 80 av 317
1...345...16 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 23 april 2022

Klubbad för

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 1,01 ct, TW(G)/SI1, IGI certifikat D2F20517, stl 17,75 mm, vikt 10,2 g, plastfickan till certifikatet är skadad.

Utrop: 50 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 prinsesslipade diamanter ca 1,70 ctv, ca TW-Cr(G-J)/SI, stl 17,75 mm, vikt 10,3 g, en diamant med nagg vid kuletten.

Utrop: 19 000 kr

Utrop: 44 000 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad diamant 1,27 ct, HPHT behandlad Fancy Deep Yellow-Orange/SI2, färgförbättrad, GIA certifikat 2101114252, 14 briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, ca TW-Cr/SI-P, stl 16,75 mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 22 000 kr

RING, 18K vitguld, kuddslipad diamant 1,01 ct, HPHT behandlad Fancy Deep Brown-Yellow/VVS2, färgförbättrad, GIA certifikat 6107114200, 76 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-Cr/VS, stl 17,25 mm, vikt 4,9 g.

14 400 kr

Utrop: 15 800 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 1,81 ct, Fancy Dark Brown-Geenish Yellow/P1, GIA certifikat 16264927, 40 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 21 000 kr

HÄNGE/KEDJA, kors, 18K vitguld, ärtlänk, fantasislipad diamant ca 2,47 ct, ca Fancy Grayish Greenish Yellow/P2, 12 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca W-TCr/VS, längd 40,5 cm, vikt 11,3 g.

Utrop: 22 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 9,5-10,5 mm, lås i 18K förgyllt guld, kula i 18K vitguld med rubiner ca 1,80 ctv, Tresor Paris, längd 42 cm, vikt 51,0 g, några rubiner har nagg.

Utrop: 7 000 kr

Utrop: 5 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, triangelslipade diamanter ca 2,15 ctv, ca Light Yellow/VS2-P1, 48 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-W/VS, höjd 16 mm, vikt 7,4 g, stift, ena mittstenen har litet nagg vid ena hörnet.

28 000 kr

Utrop: 30 000 kr

RING, 18K vitguld, droppslipad smaragd ca 9,78 ct, 74 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-W/VS, stl 16,75 mm, vikt 7,2 g, smaragden har små nagg på kronan, en diamant har litet nagg på kronan.

47 000 kr

Utrop: 50 000 kr

Utrop: 31 000 kr

Utrop: 24 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld/vitguld, ca 1700 briljantslipade diamanter ca 8,00 ctv, ca TW-TCr/VVS-SI, höjd 6,5 cm, vikt 26,9 g, stift med clips, några diamanter har nagg och skador.

Utrop: 56 000 kr

Smycken Pärlarmband

TRESOR PARIS, armband, 18K vitguld, odlade sötvattenspärlor ca 9,0-9,5 mm, rubiner ca 1,80 ctv, ställbar längd, vikt 28,6 g, några rubiner har nagg.

Utrop: 5 300 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 50 briljantslipade diamanter ca 3,89 ctv, ca W-Cr/VVS-VS, längd 16,5 cm, vikt 13,1 g, några diamanter med nagg på kulett.

Utrop: 48 000 kr

Utrop: 70 000 kr

Utrop: 110 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 48 briljantslipade diamanter ca 0,88 ctv, varav mittstenarna ca 0,64 ctv, ca TW-TCa/VVS-VS, stift, vikt 3,4 g.

Utrop: 13 800 kr

COLLIER, 18K vitguld, hästhuvudformad diamant ca 1,42 ct, ca Cr(J)/P1, 23 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W-TCa/SI-P, längd 45 cm, vikt 5,9 g, den hästhuvudformade diamanten har ett nagg vid rondisten och inneslutning som når ytan.

Utrop: 21 000 kr