Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 21 april 2022
Smycken Påhängen
PÅHÄNGEN, 18K vitguld, cabochonslipade rubiner ca 3,55 ctv, höjd 14 mm, vikt 1,9 g.
PÄRLCOLLIER, 5-radigt, odlade sötvattenspärlor, barocka, ca 5 mm, lås i 18Kguld, längd 52 cm, vikt 72,6 g.
PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, barocka, ca 9-10 mm, lås i 18K vitguld, längd 45 cm, vikt 56,6 g.
ALLIANSRING, 18K roséguld, 11 fasettslipade blå safirer ca 0,37 ctv, storlek 16,25 mm, vikt 1,3 g.
ENSTENSRING, 18K guld, Ba Konstgjuteri, briljantslipad diamant enligt gravyr 0,07 ct TW/VVS, signerad, stl 16 mm, vikt 1,7 g.
PÄRLCOLLIER, odlade något barocka sötvattenspärlor ca 11-12 mm, längd 41 cm, magnetlås i förgylld sterlingsilver, vikt 85,8 g, knutet.