121 - 140 av 190
1...678...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 5 mars 2022

Klubbad för

Klockor Rado

RADO, Integral Lady, Serie nr. 06047176, Ref nr. R20488112, Boett nr. 153.0488.3, damur, 18 x 22 mm, high-tech ceramica, quartz, safirglas, originallänk, viklås i titan, Ref nr. 04443, cert, juli 2020, box, ytterkartong.

Utrop: 6 600 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Cosmograph Daytona, Chronometer, Ref nr. 116523, Serie nr. Z585925, Cal 4130, Verk nr. C 0283551, Boett nr. 2100, kronograf, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, Oysterlocklänk, viklås (Easylink), Ref nr. 78493-EO1/OP, ca 2007, box, ytterkartong.

Utrop: 136 000 kr

TAG HEUER, Carrera, "Monaco Grand Prix". "Tachymetre", Cal 1887, Serie nr. RMB0256, Ref nr. CAR2A83.FT6033, kronograf, herrur, 43 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, gummiband, viklås, Ref. nr. FC5055-Y-Y1, ca 2015, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 0253/2500).

18 000 kr

Utrop: 19 000 kr

CERTINA, damur, 27 mm, Serie nr. QKQ-HA-10241, Boett nr. 250.7136.49, stål, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla med diamanter (5 st. 8/8), briljanter på boetten (8 st ca W/SI, ca 0,08 ctv) integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 59473, cert, juli 2006, box, ytterkartong.

1 100 kr

Utrop: 1 100 kr

Utrop: 56 000 kr

Klockor Waltham

WALTHAM, fickur, 48 mm, savonett, Cal 618 (15 stenar, 16 size), Serie nr. 16829157, Boett nr. 315637, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 14K guld, boett tillverkad av Philadelphia Watch Case Co., monogram, bucklor, ca 1908, läderpåse, kedja i gulmetall.

8 000 kr

Utrop: 8 500 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (T Swiss T), Chronometer, s.k. "Mosaic No Lume Dial", Ref nr. 1500, Serie nr. 2295806, Cal 1570, Verk nr. D021431, Boett nr. 1500, herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla/visare, Oysterlänk (1981), viklås, Ref nr. 78350-19-B/557, tillverkad första kvartalet 1970.

28 500 kr

Utrop: 28 000 kr

TAG HEUER, Carrera, SpaceX, Cal 1887, Serie nr. EAW2728, Ref nr. CAR2015.BA0796, Boett nr. CAR2015-0, kronograf, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, läderband, viklås, Ref nr. FAA044-Y-X5, cert, juli 2013, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 0990/2012).

Utrop: 28 000 kr

Klockor Ulysse Nardin

ULYSSE NARDIN, herrur, 34 mm, Cal NA 11 J, Serie nr. 030327, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, läderband, ca 1974.

5 500 kr

Utrop: 4 500 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (Swiss Made), Ref nr. 6917F, Serie nr. 7235677, Cal 2030, Verk nr. 191852, Boett nr. 6900, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, utbytt urtavla/visare (Luminova), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523D.18-H1/468, servad juni 2020, cert (ej komplett), ca maj 1983, box.

25 500 kr

Utrop: 19 000 kr

CARTIER, Tank Must, ”Blue Lacquered Dial”, Serie nr. 4323458311BX, Ref nr. WSTA0055, unisex, 33,7 x 25,5 mm, stål, quartz, safirglas, läderband, originalspänne, cert (QR-kod), februari 2022, box, ytterkartong.

Utrop: 35 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (-T Swiss T-), Ref nr. 6917, Serie nr. 6081405, Cal 2030, Verk nr. 693306, Boett nr. 6900, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510D-O12/468 J, cert, april 1980, box.

25 500 kr

Utrop: 16 000 kr

OMEGA, Seamaster (150m/500ft), Aqua Terra, Cal 1538, Serie nr. 59919457, PIC nr. 2518.30.00, Ref nr. ST 196.1114, Boett nr. 196.1114, herrur, 36,2 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 1575/899, cert, april 2007, box (skadad).

9 000 kr

Utrop: 9 500 kr

CARTIER, Tank Americaine "Medium size", Cal 077 (ETA 2671), Serie nr. 2490565528CE, Boett nr. 565528CE / 2490, unisex, 22 x 32,5 (41) mm, 18K vitguld, automatisk, safirglas (repor), datum, läderband, viklås i 18K vitguld, cert, augusti 2005, box, ytterkartong.

Utrop: 57 000 kr

TAG HEUER, Monaco, Cal 6 (ETA 2895-2), Serie nr. CD5570, Boett nr. WW2110, Ref nr. WW2110.FC6177, herrur, 37 x 37 (43) mm, stål, automatisk, safirglas, liten sekundvisare, datum, glasbaksida, läderband, viklås, Ref nr. FC5014 / F W7, cert (ej komplett), ca januari 2007, box, ytterkartong.

12 600 kr

Utrop: 11 000 kr

BREITLING, Old Navitimer II (T Swiss Made T), Cal 13 (ETA 7750), Serie nr. 408, Ref nr. D13020, kronograf, herrur, 41,5 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum (ej synkroniserat), vridbar räknesticka, läderband, originalspänne (ej tidsenligt), cert, januari 1993, box (skadad, ej komplett).

27 000 kr

Utrop: 28 000 kr

BREITLING, Chrono Cockpit, "Tachymetre", Cal 30 (ETA 2892-2), Serie nr. 172, Ref nr. D30011, kronograf (nollställer ej), herrur, 37 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla/visare, defekt (akut servicebehov), OBS: saknar krona/ställaxel, Pilotlänk (stål), viklås (defekt), ca 1995.

4 100 kr

Utrop: 3 700 kr

LONGINES, Conquest, Cal L633, Serie nr. 52581738, Boett nr. 17415032 / 1044 1 633, herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1972.

3 300 kr

Utrop: 1 900 kr

must de CARTIER, Tank, Boett nr. 3 194618, damur, 20,5 x 20 (28) mm, förgyllt silver, manuell, mineralglas, läderband, ca 1980.

8 100 kr

Utrop: 7 200 kr

CARTIER, Santos Ronde, Boett nr. 296509843, unisex, 29 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 141269, ca 1985.

11 600 kr

Utrop: 9 900 kr