101 - 120 av 190
1...567...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 5 mars 2022

Klubbad för

AEBY & LANDRY, fickur, 51 mm, "Jump Hour", Boett nr. 900860, 14K guld, digital, ankargång, skadad urtavla, defekt, innerlock i 14K guld, bucklor, ca 1890.

12 000 kr

Utrop: 6 200 kr

SEIKO, herrur, 24,5 x 29,5 (34,5) mm, Cal 6730A, Serie nr. 280016, Boett nr. 6730-5429, 18K guld, quartz, mineralglas, skadad urtavla, läderband, ca 1982.

3 900 kr

Utrop: 3 700 kr

OMEGA, herrur, 36 mm, Cal 266, Serie nr. 14582149, Ref nr. KO 2791, Boett nr. 2791- 6, guld på stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, servicebehov, gravyr, ca 1955.

5 000 kr

Utrop: 2 200 kr

Klockor Rado

RADO, Sintra, Multifunction, Serie nr. 10638444, Boett nr. 193.0354.3, herrur, 31 x 39 mm, svart high-tech ceramics, quartz, safirglas, analog/digital, integrerad originallänk, viklås i titan, Ref nr. 04516, ca 2010, box.

Utrop: 5 200 kr

BREITLING, SuperOcean (5000FT/1500M), Chronometre, Cal 17 (ETA 2824-2), Verk nr. 824525, Serie nr. 824525, Ref nr. A17360, Boett nr. 1804 B5, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, defekt (går ej, akut servicebehov), Professionallänk I, viklås, Ref nr. S0704/878A, cert (ej komplett) ca juli 2004, box (skadad), ytterkartong.

7 600 kr

Utrop: 4 700 kr

Klockor Hermès

HERMÈS, Paris, Medor, Serie nr. 664470, damur, 23 x 23 (32) mm, doublé, quartz, safirglas, defekt (går ej), läderband, originalspänne, ca 1995.

3 800 kr

Utrop: 2 200 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 157, Boett nr. 40899 / 3 66001, damur, 20,5 x 20 (28) mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband, originalspänne i doublé, ca 1990.

6 900 kr

Utrop: 3 700 kr

OMEGA, Genève (T-Swiss Made-T), Cal 613, Serie nr. 32724824, Ref nr. MD 136,0041. Boett nr. 136.041, herrur, 34,5 mm, doublé (skadad, 20 micron), manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1970, metallänk ej original.

1 200 kr

Utrop: 1 000 kr

Klockor Corum

CORUM, Admiral´s Cup, Verk nr. 239131, Ref nr. 99.810.31 V-52, Boett nr. 392388, herrur, 35 mm, blåeloxerad stål/guld, quartz, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, ca 1990, box, ytterkartong.

5 100 kr

Utrop: 5 200 kr

Klockor Hermès

HERMÈS, Paris, Clipper, Serie nr. 1463260, Boett nr. CL4.210, damur, 24 mm, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, Ref nr. 3758/3, längd 150 mm, ca 2001, box, ytterkartong.

4 500 kr

Utrop: 4 700 kr

OMEGA, Seamaster (150m/500ft), Aqua Terra, Cal 1424, Serie nr. 59752443, PIC nr. 2577.30.00, Ref nr. ST 596.1110, Boett nr. 596.1110 (LL), damur, 29,2 mm, stål, quartz, safirglas (repor/nagg), datum, originallänk, viklås, Ref nr. 6573/912, ca 2006, box, ytterkartong.

Utrop: 7 900 kr

OMEGA, Trésor, Cal 265, Serie nr. 12757959, Ref nr. OJ 2619, Boett nr. 11121779 / 2619, herrur, 36 mm, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt (fjäder av, behov av service), läderband, ca 1951.

8 000 kr

Utrop: 3 400 kr

OMEGA, Seamaster (T Swiss T), Cal 600, Serie nr. 21473012, Ref nr. ST 135.0005, Boett nr. 135.005 (SGR), herrur, 33,5 mm, stål, manuell, plexiglas (skadat), skadad urtavla/visare (lysmassa saknas), läderband, ca 1964.

2 400 kr

Utrop: 1 900 kr

OMEGA, Genève, Cal 1030, Serie nr. 38594867, Ref nr. BD 132.9051, Boett nr. 1329051-1 / 1181, herrur, 34 mm, 14K guld, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1975.

5 700 kr

Utrop: 4 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (T Swiss T), Ref nr. 69173, Serie nr. 8491356, Cal 2135, Verk nr. 086782, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, utbytt verkbotten (tidigare nummer 1055052), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523D-18-I6/468 B, cert, december 1984, box,

30 000 kr

Utrop: 32 000 kr

BREITLING, Chronomat, "Tachymetre", Cal 13 (ETA 7750), Serie nr. 128605, Ref nr. B13050.1, kronograf, herrur, 40,5 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, läderband, originalspänne i stål, cert, april 1998, box, ytterkartong.

16 200 kr

Utrop: 16 000 kr

BREITLING, Navitimer B01, "SwissAir", Chronometre, Cal B01, Verk nr. 3300864, Serie nr. 3300864, Ref nr. AB01211B1B1X2, Boett nr. 4919B4, kronograf, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, vridbar räknesticka, glasbaksida, läderband, viklås, cert, juni 2020, box, ytterkartong.

38 000 kr

Utrop: 39 000 kr

Klockor Graham

GRAHAM, Chronofighter, Grand Vintage Aircraft, Cal G1747, Verk nr. 058, Serie nr. 194, Ref nr. 2CVAV.U03A.T37T, Boett nr. GR2FYDY 02, kronograf, herrur, 44 mm, svart stål, automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, läderband/denim, originalspänne i titan, ca 2020, box. Limiterad och numrerad (Nr. 065/250),

Utrop: 20 000 kr

Klockor Piaget

PIAGET, Upstream, Cal 504P, Serie nr. 911226, Boett nr. PI0025, herrur, 33 x 34,5 (40) mm, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, originallänk, totalvikt 194,0 gram, ca 2005.

Utrop: 128 000 kr

OMEGA, De Ville, Rattrapante, Chronometer, Cal 3612 (A), Verk nr. 78056923, Serie nr. 78056923, PIC nr. 4847.50.31, Ref nr. ST. 178.1703, Boett nr. 178.1703, kronograf, herrur, 41 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås, cert, juni 2009, träbox, ytterkartong.

34 000 kr

Utrop: 36 000 kr