221 - 240 av 302
1...111213...16 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 29 januari 2022

Klubbad för

Smycken Pärlarmband

PÄRLARMBAND, odlade pärlor, något barocka ca 4 mm, 6 rader, längd 16,5 cm, lås i silver, vikt 26,5 g, ej knutet.

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K guld, cabochonslipad smaragd ca 2,0 ct, ca 102 briljant - och 36 trapetsslipade diamanter ca 2,75 ctv, ca TW-TCa/VS, stl 17 mm, 12,5 g.

Utrop: 23 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 16 st briljantslipade diamanter ca 1,04 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stift, längd 22 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 10 600 kr

RIVIERECOLLIER, 18K guld, 143 st briljantslipade diamanter ca 10,44 ctv, ca River(E)-W/VVS-VS, 0,50 ct laserinskription 2369110082, 2x0,40 ct 5403380809 samt 6381978179, 2x0,30 ct 7398930534 samt 6401212367 samt GIA dossier, dosserat, längd 40 cm, vikt 21,5 g

Utrop: 170 000 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 64 st briljantslipade diamanter ca 4,62 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 18 cm, vikt 9,2 g.

Utrop: 46 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 73 st briljantslipade diamanter ca 2,93 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 18 cm, vikt 7,8 g.

Utrop: 31 000 kr

COLLIER, 18K guld, 33 blå topaser ca 35,00 ctv, längd 43 cm, vikt 14,9 g.

4 300 kr

Utrop: 4 600 kr

RING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-W/VS, stl 17,75 mm, vikt 5,8 g.

Utrop: 4 600 kr

RING, 18K vitguld, prinsess och briljantslipade diamanter 0,71 ctv enligt gravyr varav mittstenen ca 0,40 ct, ca TW-W/VS, stl 17,5 mm, vikt 7,0 g, gravyr.

Utrop: 6 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,61 ctv, ca TW-TCa(G-K)/VS-SI, vikt 1,5 g, stift, nagg på kuletterna.

Utrop: 8 900 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,77 ctv, ca TW-TCa/VS-P, stl 15,75+ mm, vikt 4,4 g, enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 8 600 kr

ARMBAND, 18K guld, turkoser, längd 19 cm, vikt 26,2 g.

10 000 kr

Utrop: 11 000 kr

BROSCH, silver/18K guld, rosenslipade diamanter, antik, längd 45 mm, vikt 10 g, enstaka diamanter med skador och nagg.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

RING, 14K guld, månsten, stl 16,75 mm, vikt 3 g.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K vitguld, navetteslipad diamant 1,04 ct. W(H)/SI2, HRD inskription på rondisten 190000046686, 16 brijantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca TW-W/VS, stl 16,75 mm, vikt 4,4 g.

Utrop: 35 000 kr

CARMOSÈHÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, ovalfaseterad smaragd ca 0,57 ct, briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv, ca TW/VS-SI, längd 40 cm, vikt 4,8 g, smaragden har inneslutningar och nagg.

Utrop: 4 600 kr

CARMOSÈRING, 18K vitguld, rubin ca 0,51 ct, briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 3,7 g.

4 500 kr

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K guld, cabochonslipade opaler, antikslipade diamanter ca 0,20 ctv, Chester, England, stl 17,25 mm, vikt 3,7 g, en opal med spricka.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

RIVIERECOLLIER, 18K guld, 139 briljanter 3,00 ctv enligt gravyr ca TW-TCa/VS-P, längd 41,5 g, vikt 15,4 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 32 000 kr

RING, 18K vitguld, 12 baguettslipade diamanter ca 0,56 ctv, ca Cape/VS, stl 17,25 mm, vikt 5,1 g.

Utrop: 7 400 kr