81 - 100 av 218
1...456...11 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 15 januari 2022

Klubbad för

RING, 18K guld, 18 åttkantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca W/SI, stl 15 mm, vikt 6,5 g, diamant skadad.

Utrop: 3 200 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, tsavoriter ca 0,50 ctv, stl 15,25 mm, vikt 1,4 g.

2 400 kr

Utrop: 2 700 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, rosa safirer ca 0,45 ctv, stl 16 mm, vikt 1,4 g.

2 400 kr

Utrop: 2 700 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, rosa safirer ca 0,56 ctv, stl 16,5 mm, vikt 1,6 g.

Utrop: 2 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 6 briljantslipade diamanter ca 2,03 ctv, ca TCr-CR/VS, stift, höjd 18 mm, vikt 5, g.

38 500 kr

Utrop: 27 000 kr

ENSTENSHÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,56 ct, TW(G)/VS2, HRD-Diamond Dossier 16024965025, kedja 44 cm, vikt 4,1 g, diamant med minimalt nagg på kulett.

16 400 kr

Utrop: 18 400 kr

OLE LYNGGAARD, armband, grått läder, 3 berlocker, Sweet Drops, sterlingsilver, 18K vitguld, onyx, rosenkvarts, längd 38 cm, etui.

7 200 kr

Utrop: 8 100 kr

ENGELBERT, collier, sterlingsilver, höjd 65 mm, kedja 44 cm, vikt 25,6 g, etui, ytterask.

Utrop: 900 kr

BORGILA, hänge med kedja/brosch, sterlingsilver, blått glas, design Rickard Waterval, Stockholm 1982, höjd 25 mm, längd på kedjan 50 cm, signerad, vikt 12,4 g, etui, nagg, kedja ej original.

Utrop: 800 kr

GEORG JENSEN, brosch, nr 13, sterlingsilver, Danmark efter 1945, mått 52 x 39 mm, vikt 17,4 g.

Utrop: 2 300 kr

GAUDY, ring, platina, 6 briljantslipade diamanter ca 0,04 ctv, ca TW/VS, stl 15,75 mm, Stockholm 1995, vikt 19,3 g, gravyr, etui, ytterkartong.

Utrop: 8 100 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 30 prinsesslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, stl 17 mm, vikt 3,8 g, två diamanter med små skador i ena hörnet.

Utrop: 13 000 kr

CHOPARD, ring, 18K vitguld, Happy Diamonds, hjärta, briljantslipad diamant ca 0,03 ct, ref och serie nr 82/4854, 6106044, stl 18,25 mm, vikt 5,1 g, certifikat, etui, ytterkartong.

Utrop: 5 500 kr

SANDBERG, hänge med kedja, 18K guld, månsten, rosa safirer, hängets höjd 35 mm, kedja 48 cm, vikt 40,6 g, safirer med små nagg och slitna fasettkanter.

19 800 kr

Utrop: 22 500 kr

ATELIER AJOUR, pärlcollier, odlade pärlor ca 6-6,5 mm, lås i 18K guld, spetsartingranat, odlade pärlor, längd 82 cm, vikt 41,7 g.

4 000 kr

Utrop: 2 500 kr

DAVID ANDERSEN, collier, sterlingsilver, emalj, Norge, höjd 70 mm, längd på kedjan 64 cm, vikt 40,8 g, gravyr.

2 200 kr

Utrop: 2 200 kr

ALTON, armring, sterlingsilver, design Per Dårik, Falköping 1975, mått 59 x 55 mm, vikt 56,5 g, gravyr.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

CARTIER, armring, Love Bracelet, 18K guld, 4 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ref. nr. WQ4567, stl 17, vikt 31,5 g, visst slitage.

Utrop: 65 000 kr

ARMBAND, 14K vitguld, briljanter ca 1,90 ct, ca TW-W/VS-SI, längd 18,5 cm, vikt 10,3 g, behov av rodinering.

Utrop: 10 000 kr

TIFFANY & CO, armring, Wave Nine-row Bangle, 18K vitguld, Elsa Peretti, bredd ca 30-40 mm, diameter ca 60 mm, vikt 35,9 g, originalask.

18 000 kr

Utrop: 20 000 kr