241 - 260 av 661
1...121314...34 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 11 december 2021

Klubbad för

ENSTENSÖRHÄNGEN, vitguld, briljantslipade diamanter 0,45 ctv, ca TW-TCa/SI, stift, vikt 1,0 g.

3 700 kr

Utrop: 3 800 kr

ENSTENSHÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,30 ctv, ca TW/VS, Gemma, Stockholm, längd 39 cm, vikt 3,6 g.

5 100 kr

Utrop: 5 500 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW/VS, stift, vikt 1,3 g.

Utrop: 3 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,51 ctv, caTW-TCr/SI, höjd 21 mm, vikt 2,2 g,stift, enstaka diamanter med nagg.

3 500 kr

Utrop: 3 900 kr

COLLIER, 18K vitguld, 225 briljantslipade diamanter ca 2,30 ctv, ca TW-Ca/VS-P, längd 44 cm, vikt 20,4 g, några diamanter med skador och nagg.

Utrop: 18 000 kr

RING, 18K guld, 32 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-TCr/SI, stl 16,5+ mm, vikt 2,7 g, en diamant skadad.

Utrop: 5 800 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter ca 0,73 ctv, ca R-TW(E-F)/VVS-VS, vikt 1,1 g, ena diamantern med litet nagg på kuletten.

10 000 kr

Utrop: 11 000 kr

GUSTAF MÖLLENBORG, brosch, 18K guld, malakit, mikromosaik, Petersplatsen i Rom, 1859, ca 63×55 mm, vikt 32,9 g, genomgående spricka, limrester.

Utrop: 11 200 kr

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,80 ct, ca CR(J)/VS1, vikt 1,9 g, nagg på kulett.

Utrop: 14 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,53 ct enligt gravyr, ca CR(J)/VS1, Dahlgren & Co Ab, stl 18,25 mm, vikt 4,1 g, gravyr, litet nagg på kulett.

Utrop: 9 000 kr

STRÖMDAHLS, örhängen, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW/VS-SI, höjd 12,5 mm, vikt 2,6 g, originaletui.

5 000 kr

Utrop: 5 500 kr

PER BORUP, lås, 18K guld, oregelbunden stjärna, vikt 6,9 g, rökkvarts, längd 44 cm, påse.

Utrop: 3 200 kr

PER BORUP, lås, 18K guld, vikt 5,4 g, korall, längd 47 cm, påse.

3 300 kr

Utrop: 3 800 kr

PER BORUP, ring, 18K guld, delvis rodinerat, briljantslipade diamanter 0,25 ctv, ca TW/VS, stl 17,75 mm, vikt 11,1 g, originaletui.

Utrop: 7 200 kr

PER BORUP, ring, 18K guld, briljantslipad diamant 0,08 ct, ca TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 8,3 g, originaletui.

Utrop: 4 900 kr

PER BORUP, örhängen, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,06 ctv, stift, höjd 13,7 mm, vikt 7,3 g, originaletui.

Utrop: 4 200 kr

ALLIANSRING, 14K vitguld, 11 briljantslipade diamanter enligt gravyr 0,50 ctv ca W/SI, stl 16,75+ mm, vikt 1,9 g.

Utrop: 4 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 81 briljantslipade diamanter ca 2,01 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, längd 18 cm, vikt 9,5 g.

20 000 kr

Utrop: 22 000 kr

COLLIER, 18K roséguld, 5 triangulärt - och 20 briljantslipade diamanter ca 0,94 ctv, ca W/P, längd 44,5 cm, vikt 2,9 g.

Utrop: 13 200 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 17 briljantslipade diamanter ca 0,91 ctv, ca TW-TCa/SI-P, längd 41 cm, vikt 2,7 g.

11 000 kr

Utrop: 12 200 kr